KokpitKibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Zimowe

Plebiscyt WP SportoweFakty! Wybierz z nami drużynę sezonu PlusLigi: libero

W ligowej siatkówce nadszedł czas podsumowań. Czytelnicy WP SportoweFakty wybierają najlepszych zawodników PlusLigi sezonu 2019/2020 na poszczególnych pozycjach. Prezentujemy kandydatów na pozycji libero.

Krzysztof Sędzicki
Krzysztof Sędzicki
Taichiro Koga WP SportoweFakty / Tomasz Kudala / Na zdjęciu: Taichiro Koga
Zasady:

Codziennie redakcja WP SportoweFakty publikować będzie listę kandydatów na danej pozycji. Spośród nich każdy czytelnik może zagłosować na jednego z nich w ankiecie pod artykułem.

Do drużyny sezonu PlusLigi na pozycji rozgrywającego, atakującego i libero trafi siatkarz z największą liczbą głosów, a na ławkę rezerwowych - zawodnik z drugą największą liczbą głosów.

Do drużyny sezonu PlusLigi na pozycji środkowego oraz przyjmującego trafią dwaj siatkarze z największą liczbą głosów, a na ławkę rezerwowych - zawodnicy z trzecią i czwartą największą liczbą głosów.

ZOBACZ WIDEO: Pozytywy i negatywy przełożonych igrzysk. Robert Korzeniowski o szansach i zagrożeniach dla polskich sportowców

Głosowanie trwa do 2 kwietnia 2020 roku do godziny 20:00. Wyniki zostaną opublikowane 3 kwietnia 2020 roku o godzinie 8:00.

Kandydaci na pozycji libero:

Taichiro Koga (Aluron Virtu CMC Zawiercie)

Być może zrobił nieco mniejsze wrażenie niż w poprzednich latach, ale naszym zdaniem to przez brak "efektu zaskoczenia". Po prostu spodziewaliśmy się znakomitych obron i stabilnego przyjęcia. Nie zawiedliśmy się na Japończyku i chcemy go docenić.

Jakub Popiwczak (Jastrzębski Węgiel)

Kolejna silna kandydatura. Niespełna 24-latek z każdym rokiem stawia kolejne kroki w drodze na poziom światowy. A może już na nim jest? W szóstce kolejki zagościł czterokrotnie. I coś czujemy, że gdyby sezon został dokończony, jeszcze by do niej zawitał.

Michał Potera (MKS Będzin)

To kandydat, którego bronią przede wszystkim statystyki. Lider rankingu przyjmujących. Po 24 meczach jego pozytywny odbiór zagrywki kształtował się na poziomie ponad 61 procent. A to przecież nie bierze się z niczego. Zresztą kto oglądał mecze MKS-u Będzin, ten wie, że Michał Potera to silny punkt zespołu.

Dustin Watten (GKS Katowice)

Jak wiadomo, spośród wszystkich nominowanych tutaj libero, czas pracy Amerykanina był najdłuższy, bo wystąpił w 104 setach. Ale rzadko kiedy dawał się złamać zagrywką. Szybkość, z jaką poruszał się w defensywie, również mogła zrobić wrażenie.

Damian Wojtaszek (VERVA Warszawa Orlen Paliwa)

Wulkan energii. A tę energię przekładał na walkę o każdą piłkę. Pięciokrotnie w tym sezonie znalazł się w naszej szóstce kolejki. To chyba mówi samo za siebie. Nie trzeba było zaglądać w liczby po meczach, by widzieć, że libero stołecznej ekipy był jej silnym punktem.

Paweł Zatorski (Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle)

Przez znaczną część sezonu prezentował równą, wysoką formę, co bardzo pomogło ekipie z Kędzierzyna-Koźla obronić pierwsze miejsce w tabeli. Wiele zespołów przekonało się, że zagrywanie w niego nie jest najlepszym pomysłem, bo rzadko kiedy odrzuci rywali od siatki.

Terminarz:

27 marca 2020 roku wystartowało głosowanie na najlepszego rozgrywającego

28 marca 2020 roku wystartowało głosowanie na najlepszego atakującego

29 marca 2020 roku wystartowało głosowanie na najlepszego środkowego

30 marca 2020 roku wystartowało głosowanie na najlepszego przyjmującego

31 marca 2020 roku wystartowało głosowanie na najlepszego libero

1 kwietnia 2020 roku wystartowało głosowanie na najlepszego trenera

Najlepszy libero sezonu 2019/2020 w PlusLidze to:

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub Siatkówkę na Facebooku
Zgłoś błąd
WP SportoweFakty
Komentarze (1)
 • lilalo Zgłoś komentarz
  Jeżeli chcecie w ogóle robić jakiekolwiek plebiscyty, to upewnijcie się proszę czy można głosować ;) któreś z kolei głosowanie, które nie działa
  Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
  ×
  Sport na ×