KokpitKibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Zimowe

Krispol 1. liga. Znamy datę rozpoczęcia sezonu 2020/2021

W trakcie wspólnej wideokonferencji z prezesami klubów zaplecza Krispol 1. ligi ustalono kluczowe daty dotyczące startu sezonu 2020/2021.

Dawid Borek
Dawid Borek
Paweł Zagumny, prezes Polskiej Ligi Siatkówki WP SportoweFakty / Justyna Serafin / Na zdjęciu: Paweł Zagumny, prezes Polskiej Ligi Siatkówki
W wideo rozmowie wzięli udział przedstawiciele klubów, które podobnie jak w PlusLidze i Tauron Lidze, nie mogły sportowo dokończyć rozgrywek 2019/2020. W tym momencie wszyscy jednak patrzą już i koncentrują się na tym, co nas czeka w najbliższym sezonie.

- Pytaliśmy wszystkich szefów naszych klubów, w jakiej sytuacji znajdują się w związku z pandemią koronawirusa, jak wygląda przyszłość drużyn - mówi Paweł Zagumny, prezes zarządu Polskiej Ligi Siatkówki S.A. - Okazało się, że większość z nich oczywiście odczuwa w jakimś stopniu skutki ekonomiczne pandemii, lecz wszyscy zadeklarowali chęć startu w rozgrywkach. To było dla nas kluczowe, by móc planować sezon 2020/2021.

W trakcie spotkania wspólnie zdecydowano, że sezon rusza 23 września, dzień później zaplanowana jest inauguracyjna transmisja w Polsacie Sport. Na ten moment plan zakłada zakończenie sezonu do 9 maja 2021 roku.

ZOBACZ WIDEO: Rozgrywanie spotkań na siłę to narażanie zawodników? Bartosz Bednorz nie ma wątpliwości

- To oczywiście plan, który zakłada możliwość odpowiednio wczesnego powrotu do treningów – dodaje Zagumny. - Najważniejsze założenie jest takie, by przez cały sezon praktycznie nie grać meczów ligowych w środę (w kalendarzu są zaplanowane tylko 2 terminy w środku tygodnia, pozostałe kolejki rozgrywane są w weekendy). To także małe zabezpieczenia na wypadek, gdyby z powodów od nas niezależnych trzeba było np. wstrzymać granie - dodaje.

W trakcie spotkania rozmawiano o pomysłach nowych zapisów do regulaminu oraz uregulowanie sytuacji, gdyby w przyszłości doszło do zatrzymania lub zakończenia rozgrywek, jak w bieżącym sezonie. Padł też pomysł uregulowania zasad spadku, w przypadku gdyby któraś z drużyn wycofała się z rozgrywek lub nie mogła przystąpić do kolejnego sezonu.

Wstępnie zaplanowano kolejne spotkanie, już w czerwcu, wtedy będą omawiane między innymi sprawy dotyczące wspólnych działań marketingowych oraz kwestii awansu drużyn z II Ligi. - W tym momencie chętni do awansu do Krispol 1. ligi są poddawani audytowi. Chcemy jak najszybciej to będzie możliwe ustalić skład ligi na przyszły sezon - podkreśla prezes Zagumny.

Zobacz też:
Co z meczami reprezentacji Polski w 2020 roku? PZPS wysłał sąsiadom propozycje. "Najbardziej liczę na Rosjan"
Siatkówka. Dobra wiadomość dla kibiców. Bilety na Ligę Narodów zachowują ważność

Polub Siatkówkę na Facebooku
Zgłoś błąd
Informacja prasowa
Komentarze (0)
  Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
  ×
  Sport na ×