Kokpit Kibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Skoki narciarskie
 • Tenis

Siatkówka. Koronawirus. Polska siatkarka z pozytywnym wynikiem testu. Klub wydał oświadczenie

Jak poinformowała "Gazeta Wyborcza", przyjmująca ŁKS Commercecon Łódź, Aleksandra Wójcik, otrzymała pozytywny wynik testu na COVID-19. Klub wydał w tej sprawie oświadczenie, jednak nie potwierdził danych zakażonej siatkarki.
Jacek Pawłowski
Jacek Pawłowski
Aleksandra Wójcik WP SportoweFakty / Justyna Serafin / Na zdjęciu: Aleksandra Wójcik

Według informacji podanej przez dziennikarzy "Gazety Wyborczej", pozytywny wynik testu otrzymała Aleksandra Wójcik. Ten fakt bez wątpienia nieco skomplikuje przygotowania zespołu do nowego sezonu. Wszystkie siatkarki drużyny, sztab szkoleniowy i osoby, które miały kontakt z reprezentantką Polski, będą bowiem musiały przejść kwarantannę. W związku z powyższym, oświadczenie w sprawie postanowił wydać zarząd klubu. Jego pełną treść, opublikowaną na stronie klubowej, prezentujemy poniżej.

Oświadczenie klubu w kwestii bieżącej sytuacji epidemicznej w klubie ŁKS Commercecon Łódź:


Klub sportowy ŁKS Commercecon Łódź SA z siedzibą w Łodzi, przy al. Unii Lubelskiej 2, informuje o odnotowaniu jednego przypadku zakażenia chorobą wirusową COVID-19 wśród zawodniczek. Przebieg choroby jest łagodny, a zawodniczka została objęta opieką lekarską. Z uwagi na dobro osobiste nie podajemy do wiadomości publicznej jej danych osobowych.
W trosce o stan zdrowia pozostałych zawodniczek, sztabu szkoleniowego i działu organizacyjnego, po otrzymaniu informacji o dodatnim wyniku testu, prezes Hubert Hoffman natychmiast podjął decyzję o przeprowadzeniu testów na obecność COVID-19 u wszystkich osób związanych z klubem, które miały kontakt z zakażoną zawodniczką. Testy przeprowadzone zostały w trybie ekspresowym w specjalistycznym laboratorium DiMedical, mieszczącym się w Łodzi przy ulicy Żeromskiego 52. Chcemy serdecznie podziękować za przeprowadzenia testów oraz opracowanie wyników dla całej drużyny i sztabu ŁKS-u Commercecon Łódź w tak krótkim czasie.

Jednocześnie decyzją prezesa wszystkie osoby związane z klubem (zawodniczki, sztab szkoleniowy i organizacyjny) zostały objęte izolacją od chwili otrzymania informacji o dodatnim wyniku testu zawodniczki. Zdrowie siatkarek oraz pracowników jest naszym priorytetem, dlatego chcieliśmy najszybciej jak to możliwe przeprowadzić odpowiednie badania. Jednocześnie chcieliśmy przekazać do wiadomości kibiców oraz mediów rzetelne i potwierdzone informacje. Z ulgą możemy już poinformować, że wśród wszystkich osób przebadanych w dniu dzisiejszym nie odnotowano wyniku dodatniego. Oczywiście wszystkie przebadane osoby pozostają w kontakcie z Sanepidem i zastosują się ściśle do otrzymanych zaleceń.


Czytaj także:

Agnieszka Adamek o lidze letniej. "Będzie to efektowne, choć na piasku wolę grać na zasadach typowych dla plażówki"

Jovana Brakocević ponownie zagra na polskich parkietach. Imponuje nie tylko grą, ale i urodą

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: Malwina Smarzek-Godek i jej nowe hobby

Czy informacje na temat zakażenia koronawirusem wśród sportowców, powinny być podawane do publicznej wiadomości?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub Siatkówkę na Facebooku
Zgłoś błąd
WP SportoweFakty
Komentarze (0):
  Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
  ×
  Sport na ×