Koronawirus. Siatkarze VERVY Warszawa Orlen Paliwa przebadani. "Wszyscy są zdrowi"

Zdjęcie okładkowe artykułu: WP SportoweFakty / Tomasz Kudala / Na zdjęciu: siatkarze VERVY Warszawa Orlen Paliwa
WP SportoweFakty / Tomasz Kudala / Na zdjęciu: siatkarze VERVY Warszawa Orlen Paliwa
zdjęcie autora artykułu

Siatkarze i sztab szkoleniowy VERVY Warszawa ORLEN Paliwa przeszli badania na obecność koronawirusa. Wszyscy są zdrowi i mogą przystąpić do walki w turnieju PreZero Grand Prix PLS, który zostanie rozegrany w najbliższy weekend.

W tym artykule dowiesz się o:

Głośno ostatnio było o potwierdzonych przypadkach koronawirusa wśród siatkarzy. Władze klubu VERVA Warszawa Orlen Paliwa, który w najbliższy weekend wystąpi w turnieju PreZero Grand Prix PLS, postanowiły więc przebadać swoich zawodników przed tym wydarzeniem.

- Dzięki współpracy z Centrum Medycznym Gamma i siecią laboratoriów Alab we wtorek 28 lipca przeprowadziliśmy u zawodników, trenerów i sztabu testy oparte o metodę PCR. Cała ekipa, którą kibice już niedługo będą mogli zobaczyć w PreZero Grand Prix PLS, jest zdrowa - zakomunikował Piotr Gacek, dyrektor sportowy warszawskiej ekipy.

To na pewno dobra wiadomość dla samych zainteresowanych, jak i dla wszystkich, którzy podczas zawodów mogą mieć z nimi kontakt. Jednak warszawianie w trosce o bezpieczeństwo idą dalej.  - Rekomendowaliśmy przeprowadzenie badań w kierunku COVID-19 we wszystkich drużynach, z którymi przyjdzie nam się zmierzyć, a także u pracowników i współpracowników Polskiej Ligi Siatkówki SA, dbających o organizację rozgrywek. Wierzę, że wspólnymi siłami uda nam się opracować procedury, które pozwolą bezpiecznie grać nie tylko teraz na plaży, ale przede wszystkim w halach w całej Polsce podczas nowego sezonu PlusLigi - powiedział dla oficjalnej strony klubowej Piotr Gacek.

ZOBACZ WIDEO: Siatkówka. Polska - Niemcy. Powrót po 4 miesiącach przerwy. "Pierwsze akcje były na wciśniętym sprzęgle"

Przeprowadzenie badań to nie jedyny pomysł na zapobieganie rozprzestrzenianiu się wirusa podczas meczów. - Wprowadziliśmy także kilka wewnętrznych zasad, które - mamy nadzieję - pozwolą nam cieszyć się dobrym zdrowiem przez cały sezon. Dlatego też już teraz prosimy kibiców o wyrozumiałość: z przybijaniem piątek, autografami i pamiątkowymi zdjęciami poczekajmy na lepsze czasy - zaapelował dyrektor sportowy stołecznego klubu.

VERVA Warszawa ORLEN Paliwa swoje mecze w turnieju PreZero Grand Prix PLS rozegra w sobotę 1 sierpnia. O 9.30 zmierzy się z BKS-em Visłą Bydgoszcz, o 14.00 z LUK Politechniką Lublin, a o 17.00 z Cuprum Lubin.

Czytaj także: -> PlusLiga. Koronawirus. Prezes Trefla Gdańsk zabrał głos w sprawie zakażeń. "Nie było wymogów robienia testów" -> Koronawirus. Wirusolog ocenia powrót kibiców do hal sportowych. "To będzie wielki test"

Źródło artykułu: