Pierwszy mecz bez kibiców w TAURON Lidze. Beniaminek zaskoczył osłabione legionowianki

Z kompletem punktów wyjechały z Legionowa siatkarki Jokera Świecie. Po udanej pogoni w pierwszym secie to beniaminek TAURON Ligi dyktował warunki gry. To drugie zwycięstwo podopiecznych Marcina Wojtowicza w tym sezonie.

Piotr Woźniak
siatkarki Jokera Świecie WP SportoweFakty / Justyna Serafin / Na zdjęciu: siatkarki Jokera Świecie
Z hucznej oprawy, jaka towarzyszy zwykle meczom rozgrywanych w DPD Arenie Legionowo w sobotni wieczór pozostało niewiele. Na trybunach znalazły się zaledwie flagi i bębny klubu kibica, a wyjściu na parkiet drużyn towarzyszyła przejmująca cisza. Obie ekipy minutą ciszy uczciły też pamięć zmarłego niedawno prezesa Enea PTPS Piła, Radosława Ciemięgi.
Trybuny podczas meczu DPD Legionovia Legionowo - Joker Świecie Trybuny podczas meczu DPD Legionovia Legionowo - Joker Świecie
Przyjezdne od początku meczu starały się egzekwować swoje najskuteczniejsze, jak dotąd, rozwiązania akcji. Jednak ani Joanna Sikorska, atakując w pół siatki, ani też Paulina Brzoska, zatrzymywana blokiem, nie były w stanie umieścić piłki w "pomarańczowym" (6:0). Dobrze grą swojego zespołu dyrygowała 19-letnia Diana Dąbrowska, która wyniosła lekcję ze spotkania z rzeszowiankami i wystrzegała się błędów technicznych.

Trener Marcin Wojtowicz w drugiej części seta wprowadził na parkiet Martynę Gorzkiewicz i byłą zawodniczkę LTS-u Legionovia, Wiktorię Kowalską. Wprowadzenie "świeżej krwi" przyniosło oczekiwany rezultat, bo przy stanie 22:22 o drugi czas zmuszony był poprosić Alessandro Chiappini. Pojedyncze bloki Marcyniuk oraz Jurczyk, byłych zawodniczek Wisły Warszawa, zakończyły premierowego seta (23:25).

Presja, którą świecianki wywierały na gospodyniach była na tyle duża, że te w kolejnej odsłonie meczu, przy zagrywce Urbanowicz, nie potrafiły zrobić przejścia (3:6). Faworytki tego starcia czekał zimny prysznic, na lewym skrzydle na kontrach bezbłędna była Marcyniuk, która mogła też pozwolić sobie na podjęcie ryzyka w polu zagrywki przy dość bezpiecznym wyniku (5:12). Siatkarki beniaminka TAURON Ligi motywowane przez żywiołowe reakcje swojego szkoleniowca nie straciły koncentracji i po chwili prowadziły 2:0 (25:18).

W trzecim secie długo trwało przeciąganie liny w postaci gry punkt za punkt, ale ten status quo zaburzyła blokiem na Kukulskiej Julie Oliveira Souza (13:11). Nadal jednak to "jokerki" sprawiały wrażenie drużyny bardziej poukładanej i spisującej się lepiej w obronie. Długą akcję na wagę 19 oczka w końcówce na punkt zamieniła Sikorska. Pomyliła się także atakująca drużyny z Legionowa, a atak blok-aut prawoskrzydłowej świecianek zakończył to spotkanie i niespodzianka stała się faktem (25:19).

DPD Legionovia Legionowo - Joker Świecie 0:3 (23:25, 18:25, 19:25)

DPD: Dąbrowska, Szczyrba, Souza, Rivero Marin, Majkowska, Tokarska, Lemańczyk (libero) oraz Kulig (libero), Zdovc Sporer, Stafford
Joker: Jurczyk, Urban, Sikorska, Marcyniuk, Wenerska, Brzoska,  Nowak (libero) oraz Gorzkiewicz, Urbanowicz, Kowalska, Nowacka (libero), Kukulska

MVP: Joanna Sikorska

Łukasz Kadziewicz apeluje o otwarcie siłowni. "Trening daje mi spokój ducha, którego nie odnajduję np. w kościele"

Czy świecianki pokonają zespół z Bydgoszczy w następnej kolejce spotkań TAURON Ligi?