Tauron Liga: Grot Budowlani Łódź wygrali po raz pierwszy. Enea PTPS Piła gorsza w meczu na dole tabeli

Grot Budowlani Łódź przerwali pasmo niepowodzeń. Pokonali 3:0 Eneę PTPS Piła i przesunęli się w kierunku środka tabeli Tauron Ligi.

drużyna Grot Budowlanych Łódź WP SportoweFakty / Justyna Serafin / Na zdjęciu: drużyna Grot Budowlanych Łódź
W poniedziałek w Tauron Lidze były trzy kluby bez jakiegokolwiek punktu na koncie. Ta liczba musiała się zmniejszyć, ponieważ w Pile doszło do bezpośredniego pojedynku dwóch z nich. Enea PTPS zdążyła przed nim przegrać dwa mecze, a Grot Budowlani Łódź trzy. O falstarcie wypadało mówić przede wszystkim w przypadku podopiecznych Błażeja Krzyształowicza, które zdążyły zostać pokonane przez Jokera Świecie, Developres SkyRes Rzeszów i DPD Legionovię Legionowo.

Budowlane przyjechały do Piły po piąte zwycięstwo z rzędu w tym mieście i udało im się przełamać po serii niepowodzeń w tym sezonie.

Łodzianki zbudowały przewagę 7:3, punktując cztery razy z rzędu od stanu 3:3. W pole serwisowe weszła Zuzanna Górecka i nie dość, że utrudniła gospodyniom przyjęcie, to jeszcze kończyła kontrataki. Od tego momentu Budowlane prowadziły już do końca pierwszego seta, zakończonego wynikiem 25:22. PTPS nie poddał się, próbował odrobić stratę dopóki było to możliwe, a to mogło zapowiadać walkę w dalszej fazie meczu.

W drugiej partii do stanu 13:14 ani jedna drużyna nie była w stanie zdobyć przewagi większej niż punkt. Jako pierwsze odskoczyły Budowlane i również one były pierwsze na mecie. Veronica Jones-Perry zaatakowała na 25:21 i przyjezdne z Łodzi prowadziły od tego momentu 2:0 w setach. Pilanki w pewnym momencie nie wytrzymały trudu walki cios za cios i popełniły dużo błędów w krótkim okresie.

Przyjezdne podsumowały pojedynek w trzecim secie, którego wygrały 25:19. Grające przez całe spotkanie w żelaznym ustawieniu podopieczne Krzyształowicza mogły liczyć na różnorodność w ofensywie. Ponad 10 punktów dla lepszego zespołu zdobyły wspomniane Górecka i Jones-Perry, a także Monika Fedusio i Anna Lewandowska. Ta ostatnia zaatakowała na zakończenie trzeciej rundy, a niewiele później odebrała nagrodę MVP.

Enea PTPS Piła - Grot Budowlani Łódź 0:3 (22:25, 21:25, 19:25)

PTPS: Kucharska, Skrzypkowska, Gawlak, Łyszkiewicz, Wellna, Kubacka, Bodasińska (libero), Pawłowska (libero) oraz Pelczarska, Gądek, Bartkowska

Budowlani: Nowicka, Fedusio, Lewandowska, Jones-Perry, Górecka, Lisiak, Stenzel (libero)

MVP: Anna Lewandowska (Budowlani)

Czy oba kluby utrzymają się w tym sezonie w Tauron Lidze?