TAURON Liga. Porażka kaliszanek w Legionowie. Kolejny zespół przegrał po powrocie z kwarantanny

Siatkarki DPD Legionovii Legionowo przerwały passę 6. porażek z rzędu i pokonały powracające z kwarantanny zawodniczki Energii MKS-u. Dla kaliszanek to dopiero trzecia porażka w tym sezonie.

Piotr Woźniak
siatkarki DPD Legionovii Legionowo WP SportoweFakty / Justyna Serafin / Na zdjęciu: siatkarki DPD Legionovii Legionowo
Wyrównana gra punkt za punkt w pierwszej odsłonie trwała do momentu, gdy Julie Oliveira Souza wykorzystała swoją przewagę wzrostu blokując filigranową Zuzannę Szperlak (7:6). Szalę goryczy w oczach trenera Pasińskiego przejął pojedynczy blok Grabki na Monice Gałkowskiej i przy stanie 10:7 trener kaliszanek postanowił przerwać grę. Świetnie funkcjonowała legionowska "ściana", a przyjezdne nie potrafiły dobić się do "pomarańczowego". Olivia Różański pewnym atakiem po prostej zakończyła pierwszego seta tego spotkania (25:15).

Kłopoty z utrzymaniem jakości przyjęcia miała libero kaliszanek, Julia Mazur, z czego skwapliwie korzystały gospodynie (2:4). Po nieudanym pierwszym secie skuteczność odzyskały Damaske i Szperlak, przez co obraz gry wyrównał się. Alicja Grabka mądrze kierowała grą DPD Legionovii Legionowo, posyłając swoje skrzydłowe przez najniższy blok. Kaliszankom pomogła trzypunktowa seria zainicjowana przez zagrywki Szperlak (17:17). Ciężar odpowiedzialności zdobywania najważniejszych punktów w tym secie wzięła na siebie Różański. Liderka nie zawiodła i po chwili zrobiło się już 2:0 (25:22).

Ekipa Energii MKS-u Kalisz nie potrafiła wyeliminować z własnej gry prostych błędów własnych. Kiedy w aut zaatakowała Gałkowska zrobiło się już 10:6. Gospodynie szły jak po swoje, były staranniejsze w rozgrywaniu swoich akcji. Nad siatką czujna pozostawała Stafford i zbiciu przez nią piłki przechodzącej wszystko było już jasne (22:14). Piłkę meczową na punkt zamieniła Różański (25:19)

DPD Legionovia Legionowo - Energa MKS Kalisz 3:0 (25:15, 25:22, 25:19)

DPD: Tokarska, Souza, Rivero Marin, Różański, Stafford, Grabka, Lemańczyk (libero) oraz Kulig (libero), Dąbrowska, Matejko
Energa: Polak, Ptak, Damaske, Centka, Bednarek, Szperlak, Mazur (libero) oraz Łysiak (libero), Szczurowska, Chrzan, Budnik

MVP: Alicja Grabka

TAURON Liga. E.Leclerc Moya Radomka potwierdza wysokie ambicje. "Jesteśmy silni, ale mamy szacunek do innych drużyn"

Czy siatkarki Energii MKS-u Kalisz zdołają odbudować formę i wygrać kolejne spotkanie w Radomiu?