PlusLiga. Przełamanie VERVY. Warszawianie lepsi od MKS-u Będzin

VERVA Warszawa Orlen Paliwa pokonała 3:0 MKS Będzin na zakończenie 14. kolejki PlusLigi. Tym samym warszawianie przełamali liczącą cztery porażki serię.

Anna Bagińska
Verva Warszawa Orlen Paliwa WP SportoweFakty / Paweł Piotrowski / Na zdjęciu: Verva Warszawa Orlen Paliwa
Siatkarze VERVY Warszawa Orlen Paliwa po czterech porażkach z rzędu, bardzo liczyli na przełamanie w spotkaniu z MKS-em Będzin. W końcu byli w tym meczu faworytem, ale rywale też liczyli na wygraną po ostatnim niepowodzeniu. Spotkanie było na początku bardzo wyrównane. Od stanu 5:6 gospodarze zaliczyli jednak punktową serię zakończoną skutecznym blokiem 8:6. Z kolejnymi akcjami powiększyli tę różnicę i po ataku Andrzeja Wrony prowadzili 17:12. Gospodarze nie uniknęli błędów, a goście gonili i w końcówce obie ekipy dzieliły tylko dwa punkty 21:19. Podopieczni Andrei Anastasiego okazali się jednak lepsi w decydujących momentach i wygrali pierwszą partię do 22.

W drugiej partii warszawianie mieli początkowo dwupunktową przewagę, ale szybko ją stracili i to goście wyszli na prowadzenie. W dużym stopniu przyczyniła się do tego dobra gra Rafała Faryny. W dalszej części seta w zdobywaniu punktów pomagał mu też Jose Ademar Santana. Jednak miejscowi byli równie zdeterminowani jak będzinianie, by wygrać tego seta. Odrobili straty i po dwóch dobrych zagraniach Michała Superlaka był remis 20:20. Pierwszą piłkę setową po asie serwisowym Igora Grobelnego mieli stołeczni, ale jej nie wykorzystali. Dopiero kilka akcji później mogli cieszyć się z wygranej. Goście mogą żałować tej partii, bo zmarnowali kilka dobrych okazji na to, by wyrównać stan meczu.

Walki nie zabrakło też w trzecim secie, bo goście mimo przegranych dwóch pierwszych partii, nie zamierzali składać broni. Jednak to miejscowi po dwóch dobrych atakach Bartosza Kwolka prowadzili 8:5. Po ataku z drugiej linii Artura Szalpuka prowadzenie VERVY wzrosło do pięciu oczek 16:11. Skuteczne zbicie Piotra Nowakowskiego jeszcze zwiększyło różnicę na korzyść gospodarzy 19:12. Podopieczni Andrei Anastasiego pewnie zmierzali po wygraną w trzech setach. Nic nie pomagały brane przez Jakuba Bednaruka kolejne czasy, robione zmiany. Warszawianie wygrali mecz i tym samym przerwali serię porażek.

VERVA Warszawa Orlen Paliwa - MKS Będzin 3:0 (25:22, 27:25, 25:17)

VERVA: Trinidad de Haro, Superlak, Wrona, Nowakowski, Kwolek, Szalpuk, Wojtaszek (libero) oraz Grobelny, Król, Kozłowski, Ziobrowski

MKS: Thiago Veloso, Faryna, Gawryszewski, Schmidt, Sobański, Ademar Santana, Gregorowicz (libero) oraz Makowski, Godlewski, Teklak, Ratajczak, Kalembka, Bobrowski

MVP: Artur Szalpuk (VERVA Warszawa Orlen Paliwa)