PlusLiga. Trwa zwycięska passa Trefla Gdańsk. MKS Będzin wraca znad morza bez punktów

W meczu 17. kolejki PlusLigi Trefl Gdańsk pewnie pokonał 3:0 MKS Będzin. Było to siódme z rzędu zwycięstwo gdańszczan. Trochę emocji było tylko w pierwszym secie.
Anna Bagińska
siatkarze Trefla Gdańsk WP SportoweFakty / Michał Mieczkowski / Na zdjęciu: siatkarze Trefla Gdańsk

Faworytem tego spotkania był Trefl Gdańsk, który miał za sobą passę sześciu wygranych meczów. MKS Będzin przed tym starciem mógł się pochwalić, ale pasmem porażek. Na początku jednak to będzinianie prowadzili. Pomogła w tym słabsza na początku dyspozycja gospodarzy, zwłaszcza Mariusza Wlazłego. W pewnym momencie goście prowadzili 5:2. Potem jednak miejscowi rozgrzali się i zaczęli odrabiać straty. Po asie Mariusza Wlazłego wyszli na prowadzenie 13:12 i potem już je tylko powiększali. Duża w tym zasługa byłego reprezentacyjnego atakującego, który był już nie do zatrzymania. I to właśnie jego atak dał gdańszczanom 25. punkt.

O drugim secie można napisać właściwie tylko tyle, że się odbył. Od początku podopieczni Michała Winiarskiego mieli wyraźną przewagę. O pierwszy czas dla swojej drużyny Jakub Bednaruk poprosił już przy wyniku 9:4, kiedy to Pablo Crer popisał się skutecznym blokiem. Nic nie pomogły wzięte dwa czasy ani robione zmiany w składzie. Trefl był zespołem zdecydowanie lepszym w tej partii i w pewnym momencie ekipy dzieliło aż dziesięć punktów 16:6. Odsłonę meczu zakończył Pablo Crer dobrym atakiem.

Wiele więcej nie działo się też w partii trzeciej. Miejscowi zaczęli od prowadzenia 5:0, z czego trzy punkty zdobył Bartłomiej Lipiński. Potem będzinianie zaliczyli małą serię, zdobywając trzy punkty z rzędu, ale gdańszczanie nie dali odebrać sobie prowadzenia. W dobrej grze nie przeszkadzał im ani brak w składzie kontuzjowanego Mateusza Miki ani fakt, że Michał Winiarski dał odpocząć swojemu pierwszemu rozgrywającemu i dlatego w meczu od początku grał Łukasz Kozub. Gdańszczanie znów wypracowali dużą przewagę i pewni wygrali także tego seta. To dla nich siódma wygrana z rzędu.

Trefl Gdańsk - MKS Będzin 3:0 (25:21, 25:15, 25:16)

Trefl: Wlazły, Kozub, Mordyl, Crer, Reichert, Lipiński B., Olenderek (libero) oraz Janikowski, Lipiński S., Ciok
MKS: Faryna, Thiago, Gawryszewski, Kalembka, Sobański, Santana, Gregorowicz (libero) oraz Makowski, Godlewski, Bobrowski, Ratajczak, Schmidt

MVP: Maciej Olenderek (Trefl Gdańsk)