PlusLiga: Asseco Resovia Rzeszów złamała opór Cerradu Enei Czarnych Radom

W konfrontacji Asseco Resovii Rzeszów z Cerradem Eneą Czarnymi Radom nie brakowało zaciętej walki. W końcówkach setów na swoim stawiała drużyna z Podkarpacia, która odniosła zwycięstwo 3:0.

siatkarze Asseco Resovii Rzeszów WP SportoweFakty / Monika Pliś / Na zdjęciu: siatkarze Asseco Resovii Rzeszów
Drużyny przystąpiły do meczu z 18 punktami na koncie. Różnica polegała na tym, że Asseco Resovia Rzeszów wypracowała swój dorobek w 12 spotkaniach, a Cerrad Enea Czarni Radom w 15. W grudniu gonili podopieczni Roberta Prygla, którzy w przeciwieństwie do rzeszowian, wygrali dwa poprzednie pojedynki z MKS-em Będzin i ze Stalą Nysa. Pokonanie tych przeciwników było zadaniem obowiązkowym dla Czarnych i wykonali je.

W niedzielę był poważniejszy test dla radomian, ponieważ Resovia zamierzała odrobić straty z przegranych meczów z Cuprum Lubin i ze Ślepskiem Suwałki, a w historii meczów w hali Podpromie z Czarnymi jest niepokonana. W tej dekadzie było ich osiem, a drużyna z Mazowsza tylko raz zapunktowała.

Resovia prowadziła przez większą część pierwszego seta, ale podsumował go Karol Butryn atakiem dopiero na 32:30. Gospodarze zmarnowali prowadzenie zdobyte na początku partii, przez co musieli przez kilkanaście minut mierzyć się z ambitnymi radomianami na przewagi. Drużyna z województwa mazowieckiego pokazała kilkoma skutecznymi akcjami, że będzie trudnym do złamania przeciwnikiem.

Rozgorzała wyrównana walka w hali Podpromie. Cios za cios, atak za atak i w drugim secie obie drużyny miały problem z wypracowaniem sobie wyraźnej przewagi. Na swoim postawiła ponownie Resovia, która popisała się rewelacyjnym finiszem. Zdobyła pięć punktów od stanu 20:22 do 25:22. Pomogli Czarni, ponieważ w ważnym fragmencie pomylili się w ataku zarówno Dawid Konarski, jak i Brenden Lee Sander. Nie zadrżała dłoń Rafałowi Buszkowi, który podsumował seta.

Wyrachowanie, spokój i po prostu skuteczność przy ważnych piłkach były po stronie Resovii. Gospodarze postanowili rozstrzygnąć trzeciego seta wcześniej niż poprzednie i byli skoncentrowani od pierwszych piłek. Również w tej rundzie Czarni gonili i walczyli, ale wyprzedzić Resovii nie zdołali. Po autowym ataku zdobiło się 25:20 i 3:0 w meczu.

Asseco Resovia Rzeszów - Cerrad Enea Czarni Radom 3:0 (32:30, 25:20, 25:20)

Resovia: Tammemaa, Cebulj, Butryn, Drzyzga, Jendryk, Buszek, Potera (libero), Mariański (libero) oraz Parodi, Domagała

Czarni: Kędzierski, Josifow, Loh, Sander, Konarski, Ostrowski oraz Masłowski (libero), Nowowsiak (libero) oraz Gąsior, Pasiński

14 MKS Będzin 7 26 2 24 18:75

Czy Asseco Resovia Rzeszów będzie w górnej połowie tabeli po sezonie zasadniczym PlusLigi?