PlusLiga: Aluron CMC Warta Zawiercie nie oddaje setów. Daremne pościgi Ślepska

Siódme zwycięstwo 3:0 Aluronu CMC Warty Zawiercie w PlusLidze. Żaden klub nie ma ich więcej na koncie. Ślepsk Malow Suwałki kilkakrotnie odrabiał stratę do przeciwnika, ale nie potrafił rozstrzygnąć ani jednego seta.

Aluron CMC Zawiercie WP SportoweFakty / Paweł Piotrowski / Na zdjęciu: Aluron CMC Zawiercie
Tylko dwa punkty na korzyść Aluronu dzieliły kluby przed rozpoczęciem meczu. Oba odniosły po osiem zwycięstw, ale zawiercianie z większym powodzeniem unikają tie-breaków. Już po poprzednim zwycięstwie 3:0 z Cuprum zostali zespołem z największą liczbą wygranych w tym rozmiarze w PlusLidze. Na korzyść zespołu z południa Polski działał również fakt, że na wyjazdach zdobywa więcej punktów niż Ślepsk Suwałki we własnej hali.

Aluron potwierdzał statystyczne atuty już na boisku, choć droga do wygrania pierwszego seta 26:24 była kręta. Dwie próby ucieczki przyjezdnych zostały udaremnione przez Ślepsk. Było 4:1, 19:13, ale zabawa rozpoczęła się praktycznie od początku po wyrównaniu na 23:23. W grze na przewagi zwycięstwo dał gościom błąd Jakuba Rohnki. Podobnych pomyłek nie brakowało przez całe spotkanie.

Najlepiej w ofensywie z Zawiercia prezentowali się Mateusz Malinowski, Garrett Muagututia oraz Flavio Gualberto. Ten ostatni wykonał również dużą pracę w bloku. Nie chciał być dla nich tłem Piotr Orczyk i to on zdobył atakiem punkt na 25:22 w drugim secie. Historia tej partii była podobna do pierwszej. Aluron prowadził 15:10, ale najwyraźniej ponownie potrzebował adrenaliny i dopiero po wyrównaniu Ślepska na 18:18, wypracował sobie kluczową zaliczkę.

Aluron prezentował się lepiej w kluczowych momentach rywalizacji, a pojedyncze zrywy gospodarzy były co prawda dowodem ambicji, ale nie miały wpływu na wynik meczu. W trzecim secie ostatnie wątpliwości, co do wyższości gości zostały przez nich rozwiane. Najspokojniejsza i najbardziej oczywista partia zakończyła się wygraną zawiercian 25:17. Nagroda MVP trafiła w dłonie Garretta Muagututii.

MKS Ślepsk Malow Suwałki - Aluron CMC Warta Zawiercie 0:3 (24:26, 22:25, 17:25)

Ślepsk: Waliński, Sapiński, Bołądź, Rousseaux, Takvam, Tuaniga, Czunkiewicz (libero) oraz Szwaradzki, Sacharewicz, Gonciarz, Rohnka

Aluron: Kania, Malinowski, Muagututia, Flavio, Cavanna, Orczyk, Żurek (libero) oraz Niemiec, Bociek

MVP: Garrett Muagututia (Aluron)