Siatkówka. BKS Visła zadał BBTS-owi pierwszą porażkę w sezonie - 19. kolejka Tauron 1. ligi

19. kolejka zmagań Tauron 1. ligi przyniosła mecz na szczycie pomiędzy BBTS-em Bielsko-Biała i BKS-em Visłą Bydgoszcz. Goście przełamali serię BBTS-u, nie oddając gospodarzom nawet seta.

Patryk Głowacki
BKS Visła Bydgoszcz Materiały prasowe / TAURON 1. liga / Na zdjęciu: BKS Visła Bydgoszcz
Starcie BKS-u Visły Bydgoszcz i BBTS-u Bielsko-Biała to kolejny mecz pomiędzy faworytami TAURON 1. ligi. Podczas sezonu oba zespoły mierzyły się już trzykrotnie. Wszystkie pojedynki zakończyły się rezultatem 3:2 i padły łupem bielszczan. W sobotę bydgoszczanie w końcu przełamali swojego przeciwnika, wygrywając 3:0. Najlepszym zawodnikiem meczu wybrano Patryka Łabę.

Pozostali faworyci nie zawiedli swoich fanów. LUK Politechnika Lublin nie oddała Krispolowi Września seta, natomiast eWinner Gwardia Wrocław stosunkiem 3:1 pokonała BAS Białystok. Dla wrocławian zwycięstwo było o tyle ważne, iż muszą oni uważać na zespoły znajdujące się za nimi.

Presję na Gwardię wywiera przede wszystkim Exact Systems Norwid Częstochowa. W ostatniej kolejce częstochowianie zgarnęli komplet punktów z ZAKSĄ Strzelce Opolskie. Kolejne zwycięstwo odniósł także KPS Siedlce, na wyjeździe pokonując STS Olimpię Sulęcin, umacniając się w czołowej ósemce.

Wpadki zaliczyli z kolei Mickiewicz Kluczbork i Polski Cukier Avia Świdnik. Mickiewicz musiał uznać wyższość AZS-u AGH Kraków, dzięki czemu krakowianie nie pozostają bez szans w walce o czołową ósemkę. Avia z kolei nie wygrała nawet seta z Lechią Tomaszów Mazowiecki. Lechia tym samym znacząco poprawiła swoją sytuację w walce o utrzymanie.