Liga Mistrzyń: drużyna Joanny Wołosz wygrała w swoim stylu

Imoco Volley Conegliano odniosło czwarte zwycięstwo 3:0 w fazie grupowej Ligi Mistrzyń. Z Joanną Wołosz w podstawowym składzie pokonało słoweński Calcit Kamnik.

Joanna Wołosz Materiały prasowe / CEV / Na zdjęciu: Joanna Wołosz
Siatkarki z grupy B Ligi Mistrzyń rywalizują we francuskim Nantes. Pierwszy turniej odbył się w minionym roku we Włoszech i został zdominowany przez gospodynie. Imoco Volley Conegliano nie przegrało nawet seta, więc do rewanżów przystąpiło z dużym kapitałem.

Joanna Wołosz wybiegła w podstawowym składzie, a jej drużyna we wtorek ponownie rządziła niepodzielnie i odniosła zwycięstwo 3:0 z Calcitem Kamnik. W pierwszym secie rywalki ze Słowenii jeszcze postawiły opór, ale już w drugim i w trzecim zostały zdmuchnięte z boiska. Wyniki 25:11 pokazują różnicę klasy.

Większość atakujących w zespole Daniele Santarellego miała ponad 50 procent skuteczności w ataku, a z największej liczby wystaw Joanny Wołosz korzystała McKenzie Adams. W bloku szalała poza Adams również Bozana Butigan. Po dwóch partiach już cztery siatkarki z Conegliano miały minimum jednego asa serwisowego na koncie.