PlusLiga: zaskakująca wpadka Trefla Gdańsk. Pozwolił rywalom na przełamanie

Trefl Gdańsk stracił szansę na zajęcie drugiego miejsca w sezonie zasadniczym PlusLigi i musi niepokoić się o utrzymanie trzeciego. Drużyna z Trójmiasta przegrała 1:3 ze źle dysponowanym w poprzednich kolejkach Ślepskiem Malowem Suwałki.

siatkarze Trefla Gdańsk WP SportoweFakty / Michał Mieczkowski / Na zdjęciu: siatkarze Trefla Gdańsk
Ślepsk przegrał sześć poprzednich meczów. W tym okresie stracił szansę na zakończenie sezonu zasadniczego w górnej połowie tabeli i postawił pod dużym znakiem zapytania występ w play-off. Dłuższe niż suwalczanie pasmo niepowodzeń miał za sobą tylko MKS Będzin.

Siatkarze Ślepska żwawo skrzyknęli się do walki o przełamanie i wygrali w pierwszym secie 25:21. Do połowy partii obu drużynom było trudno o zdobycie przewagi. Najważniejsza okazała się seria gospodarzy od 17:17 do 20:17. Tomas Rousseaux zapunktował atakiem i blokiem, a w polu serwisowym był Bartłomiej Bołądź.

W drużynie z Gdańska robiło się nerwowo. Coraz więcej było niepewnych spojrzeń i zagrań, a próby znalezienia lidera kończyły się fiaskiem. Odczuwalny był brak na boisku kapitana Mariusza Wlazłego. W drugim secie Trefl zmarnował wysiłek, jak włożył w zmianę wyniku 10:16 na 21:20 i przegrał w walce na przewagi 24:26 po obronieniu trzech piłek setowych z rzędu. To była runda pełna zwrotów akcji, a dzięki temu emocji. Prowadził po niej już 2:0 Ślepsk. Radził on sobie w poniedziałek z przeciwnościami.

Ślepsk miał dużą szansę na zamknięcie pojedynku w trzecim secie, ale nie potrafił jej wykorzystać. Prowadził 14:10, a nawet 18:14, mimo to nie dokończył dzieła. Trefl wykorzystał ostatnią szansę na pozostanie w meczu i zrobienie czegokolwiek pozytywnego w Suwałkach. Od wyniku 21:23 zdobył cztery punkty z rzędu i zwyciężył 25:23.

Zespół Andrzeja Kowala, na własne życzenie, pozostał na boisku jeszcze pół godziny. Gospodarze nie przejęli się jednak jednym niepowodzeniem i dzięki zwycięstwu 25:18 w czwartym secie odnieśli zaskakującą wygraną 3:1 w całym meczu. Dzięki niej przeskoczyli z 11. na 9. miejsce i mają jeszcze możliwość zakończenia sezonu zasadniczego w ósemce. Z kolei Trefl już nie awansuje w tabeli i musi bronić trzeciej lokaty.

MKS Ślepsk Malow Suwałki - Trefl Gdańsk 3:1 (25:21, 26:24, 23:25, 25:18)

Ślepsk: Tuaniga, Waliński, Rousseaux, Takvam, Sapiński, Bołądź, Czunkiewicz (libero) oraz Szwaradzki, Rudzewicz, Rohnka, Filipowicz (libero)

Trefl: Janusz, Lipiński, Reichert, Urbanowicz, Crer, Sasak, Olenderek (libero) oraz Kozub, Pietruczuk, Janikowski

MVP: Joshua Tuaniga (Ślepsk)