Plebiscyt WP SportoweFakty. Dream Team Tauron Ligi 2020/2021! Kto najlepiej rozgrywał? Trudny wybór!

Za nami kolejny sezon pełen emocji w Tauron Lidze. Jak co roku zapraszamy was, Drodzy Kibice, do głosowania na najlepsze zawodniczki minionych rozgrywek w naszym plebiscycie. Zaczynamy od wyboru najlepszej rozgrywającej.

Krzysztof Sędzicki
Krzysztof Sędzicki
atakuje Monika Fedusio, w bloku od lewej: Ewelina Polak, Monika Ptak WP SportoweFakty / Justyna Serafin / Na zdjęciu: atakuje Monika Fedusio, w bloku od lewej: Ewelina Polak, Monika Ptak
Zasady:

Redakcja WP SportoweFakty przygotowała swoje typy najlepszych siatkarek sezonu 2020/2021 TAURON Ligi. Jako redakcja swoją szóstkę już wybraliśmy TUTAJ. Ale o ostatecznym kształcie drużyny gwiazd zadecydujecie jednak Wy! Głosować na najlepszą rozgrywającą sezonu możecie w ankiecie pod tym artykułem.

W kolejnych dniach wasz "dream team" uzupełnią po jednej atakującej i libero oraz dwie środkowe i przyjmujące, a także trener. Te siatkarki, które zajmą w głosowaniach miejsca tuż za nimi (po jednej rozgrywającej, atakującej i libero oraz po dwie przyjmujące i środkowe), trafią na ławkę rezerwowych.

Głosowanie trwa do 4 maja 2021 roku do godziny 23:59. Wyniki zostaną opublikowane dzień później o godzinie 8:00.

Nominacje:

Natalia Gajewska (BKS BOSTIK Bielsko-Biała)

Nie mamy wątpliwości, że pochodząca z Gdańska siatkarka ma za sobą najlepszy sezon w karierze. Znakomicie odnalazła się w drużynie z Bielska-Białej, która utarła nosa niejednemu faworytowi w tym sezonie. Chętnie uruchamiała środkowe, ale i na skrzydłach zawodniczki nie miały prawa narzekać. Już nie możemy się doczekać kolejnego sezonu w jej wykonaniu.

Marlena Kowalewska (Grupa Azoty Chemik Police)

Trzeba docenić przede wszystkim umiejętność szybkiej adaptacji rozgrywającej mistrza Polski. Biorąc pod uwagę częste zmiany kadrowe podyktowane kontuzjami, Kowalewska musiała błyskawicznie zgrać się z nowymi skrzydłowymi czy środkowymi. Mimo różnych perturbacji policzankom udało się sięgnąć po złoto. To wiele mówi o efekcie tej pracy.

Marta Krajewska (Developres SkyRes Rzeszów)

Zaczynała sezon jako druga rozgrywająca, ale okazało się, że coraz lepiej odnajdywała się na boisku i w play-offach to ona wychodziła w szóstce. W halach całej Polski nasłuchaliśmy się pochwał pod jej adresem za odwagę i przegląd pola po stronie przeciwnika. Srebrny medal Rysic z Podkarpacia to również jej zasługa!

Julia Nowicka (Grot Budowlani Łódź)

Odrobina szaleństwa? Niekonwencjonalne zagrania? Proszę bardzo! Oto Julia Nowicka! Z jednej strony można powiedzieć: "grała prawie wszystko do atakującej, co to za sztuka?". Z drugiej trzeba pamiętać, że musiała szyć z tego, co miała do dyspozycji. A o tym, jaką jest wartością dla drużyny, przekonaliśmy się, gdy nabawiła się kontuzji i brakowało jej przez kilka tygodni.

Ewelina Polak (Energa MKS Kalisz)

W kaliskim zespole w tym sezonie trudno było wskazać jedną liderkę na boisku. Nie można było koncentrować się w bloku na konkretnej zawodniczce, bo Polak potrafiła umiejętnie reagować na to, co działo się na boisku, zarówno po swojej stronie, jak i u przeciwniczek. To, że Energa MKS potrafił w tym sezonie pozabierać punkty lub wygrywać mecze z drużynami z czołówki, to nie przypadek.

Katarzyna Skorupa (E.Leclerc Moya Radomka Radom)

Klasa sama w sobie. Przypomnieliśmy sobie, co to znaczy rozgrywająca światowego formatu. Blok gonił raz w lewo, raz w prawo i nie potrafił przewidzieć, co się wydarzy. Nawet gdy była tyłem do siatki, widziała wszystko, co działo się po drugiej stronie. Tego chyba nie można się nauczyć. To po prostu trzeba mieć.

Terminarz:

27 kwietnia 2021 roku zaczynamy głosowanie na najlepszą rozgrywającą

28 kwietnia 2021 roku zaczynamy głosowanie na najlepszą atakującą

29 kwietnia 2021 roku zaczynamy głosowanie na najlepszą środkową

30 kwietnia 2021 roku zaczynamy głosowanie na najlepszą przyjmującą

1 maja 2021 roku zaczynamy głosowanie na najlepszą libero

2 maja 2021 roku zaczynamy głosowanie na najlepszego trenera

Czytaj też: #VolleyWrocław podjął decyzję ws. trenera. Wiadomo, kto poprowadzi zespół

ZOBACZ WIDEO: Martyna Łukasik, czyli zmęczona, ale szczęśliwa mistrzyni Polski. "Postawiłyśmy na swoim"
W plebiscycie WP SportoweFakty na najlepszą rozgrywającą Tauron Ligi sezonu 2020/2021 mój głos otrzymuje:

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×