Siatkarze padli z radości, piękne obrazki z finału Ligi Mistrzów. Zobacz skrót meczu ZAKSY [WIDEO]

ZAKSA Kędzierzyn-Koźle pokonała w wielkim finale Ligi Mistrzów Itas Trentino 3:1. Zobacz najlepsze akcje ze spotkania i olbrzymią radość siatkarzy polskiej ekipy.

Igor Kubiak
Igor Kubiak
Siatkarze ZAKSY po zwycięskim finale Ligi Mistrzów YouTube / CEV / Siatkarze ZAKSY po zwycięskim finale Ligi Mistrzów
Drugi raz w historii i pierwszy od 1978 roku polski siatkarski zespół wygrał najważniejsze klubowe rozgrywki w Europie. Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle powtórzyła wyczyn Płomienia Milowice i w sobotni wieczór rozprawiła się z włoskim zespołem Itas Trentino 3:1.

Europejska Konfederacja Piłki Siatkowej (CEV) wrzuciła do mediów społecznościowych skrót z najlepszymi akcjami ze spotkania. W 5-minutowym nagraniu widać kapitalne bloki, ataki i serwisy wicemistrzów Polski. Brylują szczególnie Aleksander Śliwka, Łukasz Kaczmarek, David Smith czy Kamil Semeniuk.

W skrócie pokazano zwycięskie piłki setowe, a także piłki meczowe w czwartym secie. Dwie z nich rywale zdołali obronić, ale kapitalny serwis Kaczmarka zapewnił ZAKSIE historyczną wygraną.

Po zwycięskim punkcie zawodnicy polskiego klubu dosłownie padli na parkiet, a łzami zalał się trener Nikola Grbić. Wszystkie te obrazki możesz obejrzeć w poniższym skrócie.

W sobotę odbył się także finał Ligi Mistrzyń, który wygrała włoska ekipa Imoco Volley Conegliano z Joanną Wołosz w składzie (więcej TUTAJ).