Pewne jest, że rozgrywki w sezonie 2021/2022 rozpoczną się 1 października i potrwają do 14 maja. Tym razem finałowa rywalizacja toczyć się będzie nie do dwóch, a trzech zwycięstw.
W trakcie spotkania prezesów klubów PlusLigi dyskusja toczyła się także na temat następnych sezonów. Planowane jest rozszerzenie rozgrywek z 14 do 16 drużyn. Zwycięzca TAURON 1. ligi uzyska bezpośredni awans do najwyższej klasy. Ostatnia ekipa PlusLigi zmierzy się natomiast w barażach z wicemistrzem 1. Ligi.
Oprócz tego ma dojść do historycznego momentu w PlusLidze. Ostatnim zespołem w sezonie 22/23 ma być... ukraiński Barkom Każany Lwów.
ZOBACZ WIDEO: Obawy przed bańką w Lidze Narodów. "Vital Heynen na pewno ma przygotowany plan B"
- To bardzo ciekawy projekt, na styku sportu, biznesu, kultury i historii - podkreślił Artur Popko, prezes Polskiej Ligi Siatkówki w rozmowie z PLS TV. - Chcemy wyjść do dużej grupy Ukraińców mieszkających w naszym kraju, a także do Polaków żyjących we Lwowie. Chcemy być liderem nie tylko w regonie, a ostatni triumf w Lidze Mistrzów Grupy Azoty ZAKSY tylko pokazuje, jak dużą siłą dysponujemy w naszym kraju - dodał.
Prezes Jastrzębskiego Węgla, Adam Gorol, ocenił ten pomysł pozytywnie. Uważa, że przyczyni się do rozwoju siatkówki. Już teraz jest ciekaw, jak to sprawdzi się w praktyce.
- Pamiętajmy, że poszerzenie do 16 drużyn to także szansa dla drużyn z zaplecza PlusLigi, co może przynieść kolejne korzyści naszej siatkówce - dodał z kolei Sebastian Świderski, prezes ZAKSY.
Przypomnijmy, że w sezonie 20/21 mistrzem Polski został Jastrzębski Węgiel, który w rywalizacji do dwóch zwycięstw pokonał ZAKSĘ 2:0. Później kędzierzynianie zdołali triumfować w rozgrywkach Ligi Mistrzów.
Czytaj także:
- Indykpol AZS Olsztyn ma nowego środkowego. W poprzednim klubie robił furorę
- Nikola Grbić powitany w nowym klubie. Mówi, na co będzie kładł nacisk