Liga Narodów. Bez zmian na czele tabeli. Odległe miejsce reprezentacji Polski

Bez zmian na pozycji lidera siatkarskiej Ligi Narodów. Na czele stawki w dalszym ciągu znajdują się Japonki, które w Rimini nie straciły jeszcze seta. Polki w trzech meczach zgromadziły do tej pory dwa punkty.

Mateusz Kozanecki
Mecz Polska - Turcja w Lidze Narodów Polki skaczą do bloku Materiały prasowe / FIVB / Mecz Polska - Turcja w Lidze Narodów. Polki skaczą do bloku
W czwartek odbyła się trzecia seria gier w Lidze Narodów Kobiet. Na tym etapie rozgrywek już tylko trzy zespoły mogą pochwalić się kompletem zwycięstw.

Na czele tabeli rozgrywek niespodziewanie znajdują się Japonki, którym jednak sprzyjał terminarz. Pokonały do tej pory reprezentacje Tajlandii, Chin i Korei Południowej, a więc zespoły, które nie były wymieniane w gronie faworytów.

Niepokonane są także Amerykanki i Turczynki, które jednak straciły jeden punkt w starciu z Serbkami (3:2).

Po trzech spotkaniach zaledwie dwa "oczka" w swoim dorobku mają reprezentantki Polski. Zawodniczki Jacka Nawrockiego na otwarcie pokonały Włoszki 3:2, aby w kolejnych meczach przegrać z Serbią i Turcją po 1:3. Daje to Biało-Czerwonym dopiero 12. lokatę.

Teraz siatkarki mają przerwę, która potrwa do poniedziałku. W najbliższych dniach natomiast do rywalizacji przystąpią mężczyźni. W pierwszym meczu drugiego tygodnia LN Polki zagrają z Koreą Południową.