Liga Narodów. Turcja pozostaje niepokonana. Drobne problemy Brazylijek

Po sześciu seriach spotkań Ligi Narodów kobiet wciąż dwie reprezentacje pozostają bez porażki. Wśród nich jest Turcja, która bez problemu pokonała Chiny. Kolejne zwycięstwa zanotowały Brazylijki oraz Holenderki.

Adrian Nuckowski
Ebrar Karakurt Getty Images / Emin Sansar/Anadolu Agency / Na zdjęciu: Ebrar Karakurt
Turcja pozostaje jedną z dwóch niepokonanych drużyn tegorocznej Ligi Narodów Kobiet. Wicemistrzynie Europy bez straty pokonały reprezentację Chin. Azjatki nawiązały równorzędną walkę z rywalkami tylko w drugim secie, w którym prowadziły nawet 22:19. Po raz kolejny do zwycięstwa ekipę prowadzoną przez Giovanniego Guidettiego poprowadziła Ebrar Karakurt (17 punktów). W szeregach Chinek największą zdobycz zanotowała Fang Duan (10 punktów).

Czwarte zwycięstwo zanotowały Holenderki, które pokonały Serbki 3:1. W gronie podopiecznych Avitala Selingera najlepiej spisała się zdobywczyni 20 "oczek" Nika Daalderop. Dobrze znana z polskich parkietów Katarina Lazović była najlepiej punktującą wśród pokonanych.

W ostatnim meczu dnia gospodynie turnieju od początku stawiały mocny opór Brazylijkom. Po niespodziewanie wygranym pierwszym pierwszym secie, kolejne zdecydowanie padły już łupem ekipy z Ameryki Południowej. Do piątego triumfu w Lidze Narodów 2021 poprowadziły je zdobywczynie 17 punktów Tandara Caixeta oraz Rosamaria Montibeller.

Liga Narodów kobiet, 6. kolejka

Chiny - Turcja 0:3 (15:25, 23:25, 21:25)

Holandia - Serbia 3:1 (25:22, 25:16, 18:25, 25:21)

Brazylia - Włochy 3:1 (19:25, 25:15, 25:19, 25:19)

16 Tajlandia 6 15 2 13 11:40

Pierwszy przegrany tie-break Polek w Lidze Narodów. "Pośpiech nam nie pomagał"
Liga Narodów. Kanadyjki poskromiły wielkie faworytki! Bohaterka meczu jest nam dobrze znana

Czy Turczynki zdobędą medal Ligi Narodów kobiet 2021?