Liga Narodów: Belgijki wyrastają na królowe tie-breaków

Belgia wspina się w tabeli Ligi Narodów Kobiet. Kolejne zwycięstwo 3:2 odniosła w meczu z Koreą Południową. Problemu z pokonaniem Tajlandii nie miała coraz wyraźniej prowadząca w tabeli reprezentacja USA.

radość siatkarek reprezentacji Belgii Materiały prasowe / FIVB / Na zdjęciu: radość siatkarek reprezentacji Belgii
Belgia rozegrała cztery tie-breaki w sześciu meczach, z czego trzy w drugim tygodniu Ligi Narodów. Żadna inna drużyna nie walczyła w większej liczbie partii. W decydującym secie Belgia rozprawiła się z Dominikaną, Polską, a w środę z Koreą Południową. Drużyna z Azji podniosła się po trzech porażkach 0:3, ale było ją stać ostatecznie na zdobycie punktu. W pojedynku topowych punktujących Britt Herbots wygrała 32:27 z Yeon-Koung Kim.

W meczu pierwszego w tabeli USA z ostatnią Tajlandią nie było ani fragmentu interesującej walki. Amerykanki odniosły zwycięstwo 3:0 i nie pozwoliły Azjatkom na przekroczenie granicy 20 punktów w żadnym secie. Liderki były lepsze 47:26 w ataku, 11:1 w bloku, zaserwowały siedem asów i nie pozwoliły na ani jednego czerwonej latarni ligi. USA prowadzi w tabeli z kompletem punktów i tylko jednym przegranym setem. Druga jest Japonia, która w środę pokonała 3:0 Rosję.

Kanada odniosła w poprzednim meczu pierwsze zwycięstwo po czterech porażkach. Dowodzona przez Kierę Van Ryk sprawiła niespodziankę i rozprawiła się 3:2 z Chinkami. Zbudowana tym sukcesem przystąpiła do meczu z Niemkami i poszła za ciosem. Z naszymi zachodnimi sąsiadkami zwyciężyła 3:0. Ekipa z Ameryki Północnej wygrała pierwszego i drugiego seta na przewagi, a w trzecim potwierdziła wyższość przekonującym 25:14.