Długi pojedynek i skromna zdobycz Polek. Zobacz tabelę Ligi Narodów

Reprezentacja Polski musiała zadowolić się punktem po przegranym 2:3 meczu z Belgią. W tabeli Ligi Narodów pozostaje ona w dolnej połowie.

reprezentacja Polski siatkarek podczas Ligi Narodów Materiały prasowe / FIVB / Na zdjęciu: reprezentacja Polski siatkarek podczas Ligi Narodów
Reprezentacja Polski rozegrała piąty mecz w Lidze Narodów. Centralnym przeciwnikiem w drugim tygodniu była Belgia zbudowana swoim pierwszym zwycięstwem w spotkaniu z Dominikaną. Również Biało-Czerwone starały się pójść za ciosem po zdobyciu premierowego kompletu punktów kosztem Korei Południowej.

W rywalizacji z przeciwnikiem z Beneluksu zadanie było trudniejsze. Belgia wysoko zawiesiła poprzeczkę, była energiczna od pierwszych piłek. W secie otwierającym mecz, a także w trzecim była lepsza. Polski odgryzły się w drugiej oraz czwartej partii, przez co pojedynek został rozstrzygnięty w tie-breaku. Decydująca runda była zażarta, a o wygranej 3:2 Belgii zdecydowały trzy akcje wygrane od stanu 12:12 do 15:12.

Polska zdobyła punkt za wygranie dwóch setów. W sumie ma ich na koncie sześć, a to za mało, żeby znaleźć się w górnej połowie tabeli. Biało-Czerwone są na 10. miejscu, a ich kolejnym przeciwnikiem będzie sąsiadka w stawce Dominikana.