Liga Narodów. "Stany zamroczone", czyli Twitter po meczu Polska - USA

Zdjęcie okładkowe artykułu: Materiały prasowe / VNL / Na zdjęciu: reprezentacja Polski
Materiały prasowe / VNL / Na zdjęciu: reprezentacja Polski

Po raz kolejny nie pozostawili rywalom żadnych złudzeń. Polscy siatkarze w trzech setach odprawili reprezentację USA w piątej kolejce Ligi Narodów. Zobacz, jak skomentowali ten rezultat użytkownicy twittera.

W tym artykule dowiesz się o:

Biało-Czerwoni pozwolili rywalom zdobyć kolejno 17, 26 i 17 punktów w setach. Jak pokazuje rezultat, najwięcej walki było w drugiej partii, która rozstrzygała się na przewagi. Zespół trenera Vitala Heynena nie dał się jednak złamać i zamknął mecz w około 90 minut.

Biorąc jednak pod uwagę, że reprezentacja Polski przyzwyczaiła nas już do gry na dobrym poziomie, cały czas jeszcze często szukamy, co można byłoby poprawić, by na Igrzyskach Olimpijskich w Tokio było perfekcyjnie. Dominikę Pawlik, naszą redakcyjną koleżankę, martwi występ Bartosza Kurka.

W poprzednich latach reprezentacja USA sprawiała Polakom bardzo wiele kłopotów. Od 2015 do 2018 roku i mistrzostw świata we Włoszech nasi siatkarze nie potrafili wygrać z Amerykanami. Dziś - jak pisze Sara Kalisz z TVP Sport - "Stany Zamroczone".

Polacy grali w piątek dużo przez środkowych. Dzięki temu Jakub Kochanowski zdobył 10 punktów, a Mateusz Bieniek - 12 oczek. Pięć punktowych bloków tego drugiego przyciągnęło uwagę Łukasza Jachimiaka ze Sport.pl.

Reprezentacja Polski po tym spotkaniu - przynajmniej chwilowo - objęła prowadzenie w tabeli Ligi Narodów (więcej TUTAJ). Poza wpadką ze Słowenią ich gra ma prawo robić wrażenie.

W sobotę mistrzowie świata zmierzą się z reprezentacją Rosji. Początek spotkania o godzinie 16:00.

Czy Polacy przejdą tę serię meczów w Lidze Narodów bez porażki?