KokpitKibice
Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Tenis
  • Zimowe

Szokująca decyzja WADA i FIVB! Sankcje uchylone, Rosja organizatorem mistrzostw świata 2022 siatkarzy!

W związku z permanentnym łamaniem przepisów antydopingowych, w grudniu 2020 roku Światowa Agencja Antydopingowa (WADA) poinformowała o zakazie organizowania najważniejszych imprez światowych przez Rosję. Po negocjacjach z FIVB, decyzję zawieszono!

Jacek Pawłowski
Jacek Pawłowski
siatkarze reprezentacji Rosji Materiały prasowe / FIVB / Na zdjęciu: siatkarze reprezentacji Rosji
Pod koniec 2019 roku Światowa Agencja Antydopingowa postanowiła, że przez najbliższe cztery lata w Rosji nie odbędzie się jakikolwiek turniej międzynarodowy rangi mistrzowskiej. Siatkarskie środowisko zastanawiało się wówczas, czy to oznacza, że MŚ 2022 zostaną przeniesione do innego kraju? W ostatnich dniach FIVB i WADA rozwiały wszelkie wątpliwości - nie! Turniej zgodnie z planem odbędzie się na wschodzie.

W ostatnich dniach na stronach Światowej Federacji Siatkówki opublikowany został komunikat w tej sprawie:

"FIVB potwierdza, że FIVB Mistrzostwa Świata w Piłce Siatkowej Mężczyzn 2022 odbędą się w Rosji, po tym, jak Światowa Agencja Antydopingowa (WADA) przyznała, że ​​wycofanie zawodów z Rosji lub przeniesienie ich do innego kraju byłoby zarówno prawnie, jak i praktycznie niemożliwe.

FIVB przedłożyła WADA kompleksowy raport w świetle orzeczenia Sportowego Sądu Arbitrażowego (CAS) w postępowaniu arbitrażowym pomiędzy WADA a Rosyjską Agencją Antydopingową (RUSADA) w dniu 17 grudnia 2020 r. ( CAS 2020/O/6689 )"


Prezydent FIVB Ary Graca z zadowoleniem przyjął decyzję WADA w powyższej sprawie. - FIVB z zadowoleniem przyjmuje potwierdzenie przez WADA, że usunięcie FIVB Mistrzostw Świata w Piłce Siatkowej Mężczyzn 2022 z Rosji jest prawnie i praktycznie niemożliwe, biorąc pod uwagę, jak daleko zaawansowane są przygotowania do tego wielkiego, wielomiastowego wydarzenia. Powodem takiej decyzji jest skala tego wydarzenia, znaczące inwestycje finansowe wielu stron oraz szeroko zakrojone przygotowania, które trwają od 2018 roku, kiedy to Rosja została wybrana na gospodarza wydarzenia - przyznał.

- FIVB będzie kontynuować współpracę z WADA i organizatorami zawodów, aby zapewnić, że zostaną wdrożone konsekwencje CAS dotyczące wywieszania flagi Federacji Rosyjskiej, strojów, hymnu narodowego i innych odpowiednich oznaczeń w różnych miejscach w Moskwie, Petersburgu, Kaliningradzie, Krasnojarsku, Kazaniu, Jekaterynburgu, Kemerowie, Nowosybirsku, Ufie, Jarosławiu i być może Biełgorodzie.
FIVB podtrzymuje zerową tolerancję dla dopingu, jest i zawsze będzie w pełni zaangażowana w ochronę czystości sportu - zapewnił Ary Graca.

Czytaj także:
Liga Narodów. Rasistowski skandal na turnieju siatkarek. Będzie dyskwalifikacja?

Rosja zdyskwalifikowana za doping. Co z MŚ 2022 siatkarzy? Sprawdziliśmy

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: Jest moc. Nietypowy trening Wildera
Czy Rosja powinna zorganizować MŚ 2022 siatkarzy?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub Siatkówkę na Facebooku
Zgłoś błąd
WP SportoweFakty
Komentarze (10)
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×