Liga Narodów: odwet rozjuszonych Turczynek. Problemy Azjatek

Reprezentacja Turcji umocniła się na górze tabeli Ligi Narodów dzięki zwycięstwu 3:1 z Tajlandią. Ze swoim przeciwnikiem nie poradziły sobie również inne azjatyckie reprezentacje. Porażka Chinek mogła zaskakiwać.

reprezentacja Turcji Materiały prasowe / Materiały prasowe/volleyballworld.com / Na zdjęciu: reprezentacja Turcji
Po trzech dniach przerwy Turcja przystąpiła do meczu z Tajlandią nieco rozkojarzona. Poskutkowało to niespodziewaną porażką w pierwszym secie. Odwet rozjuszonych siatkarek znad Bosforu był bolesny dla przeciwniczek. Turcja zwyciężyła 3:1, a w dwóch partiach zdemolowała Azjatki. Konfrontację podsumowała przekonującym wynikiem 25:9. Ryzyko podjęte przez Meryem Boz i spółkę opłaciło się, zaprocentowało 66 skutecznymi atakami, 14 blokami, 11 asami serwisowymi.

Belgia wygrała czwarty tie-break z rzędu, tym razem okazała się lepsza 3:2 w pięciosetowym meczu z Chinkami. Drużyna z Azji rozpoczęła pojedynek od przekonującego zwycięstwa w pierwszym secie, ale później nie potrafiła zdominować przeciwnika. Nieco niespodziewanie poniosła trzecią porażkę z kolei i znalazła się w dolnej połowie tabeli między innymi za Belgią.

Krócej trwało inne starcie Azjatek z przeciwnikiem z Beneluksu. Holandia zwyciężyła w nim 3:0 z Japonią i podobnie jak Belgia wyprzedziła pokonane siatkarki w tabeli. Pomarańczowe okazały się wyraźnie lepsze w rywalizacji na siatce, a w polu serwisowym wykazały się czterema asami przy dwóch Japonii. 22 punkty zdobyła skuteczna Nika Daalderop.