Liga Narodów: liderkom wyraźnie się spieszyło

Po ośmiu kolejkach w tabeli Ligi Narodów prowadzą reprezentacje USA i Brazylii. Amerykanki odniosły szybkie zwycięstwo 3:0 z Koreą Południową, a ich aktualnie najgroźniejsze rywalki w rozgrywkach gładko pokonały Belgię.

mecz USA - Korea Południowa w Lidze Narodów Materiały prasowe / FIVB / Na zdjęciu: mecz USA - Korea Południowa w Lidze Narodów
Nie było we wspomnianych meczach wyrównanej walki. Reprezentacja USA zdemolowała Koreę Południową i pozwoliła Azjatkom na zdobycie maksymalnie 16 punktów w pierwszym secie. Kolejne partie były jeszcze bardziej jednostronne i pozbawione historii. Amerykanki prowadzą w tabeli z kompletem ośmiu wygranych i 24 punktów. To już jedyna niepokonana drużyna w Lidze Narodów.

Na drugim miejscu znajduje się Brazylia, która dzięki zwycięstwu 3:0 z Belgią wyprzedziła niespodziewanie pokonaną przez Dominikanę 1:3 Turcję. Drużyna z Ameryki Południowej poskromiła przeciwnika z Beneluksu mającego za sobą cztery wygrane z rzędu. Tym razem Belgijkom nie było dane rozegrać tie-breaka, ponieważ nie znalazły sposobu na zatrzymanie rozpędzonych przeciwniczek.

Coraz lepiej wygląda sytuacja Włoch. Gospodynie Ligi Narodów czekały przez sześć kolejek na jakiekolwiek zwycięstwo. Przełamanie nastąpiło w niedzielę w meczu z Koreą Południową. Zbudowane nim siatkarki z Półwyspu Apenińskiego poszły za ciosem i rozprawiły się kolejnego dnia 3:0 z Niemkami. Nasze zachodnie sąsiadki najadły się trochę wstydu z powodu porażki 11:25 w trzecim secie.