Liga Narodów. Aż trzy dreszczowce w porannym bloku. Zaskakująca porażka Rosjan

Sporych emocji dostarczyły poranne mecze 9. kolejki Ligi Narodów. W aż trzech z nich o wyniku decydowały tie-breaki. Dość niespodziewanej porażki doznali reprezentanci Rosji, którzy ulegli Słoweńcom 2:3.

Mateusz Kozanecki
reprezentanci Rosji w meczu z Polską Materiały prasowe / FIVB / Na zdjęciu: reprezentanci Rosji w meczu z Polską
Niespodziewana porażka Rosjan była największym wydarzeniem podczas porannej serii gier. Podopieczni trenera Tuomasa Sammelvuo prowadzili w tym starciu dwukrotnie - najpierw 1:0 a następnie 2:1. W obu przypadkach nie zdołali pójść za ciosem.

To była woda na młyn dla Słoweńców. Gracze Alberto Giulianiego od czwartego seta narzucili swoje warunki i przypieczętowali zwycięstwo. Kapitalne spotkanie rozegrał Klemen Cebulj, który zdobył łącznie 32 punkty (w tym aż 10 w samym czwartym secie)! W szeregach "Sbornej" nie było zawodnika, który byłby w stanie na to odpowiedzieć.

Sporych emocji dostarczyło także spotkanie Iranu z Niemcami i tutaj również nie obyło się bez niespodzianek. Zawodnicy Andrei Gianiego po zaciętym tie-breaku pokonali wyżej sklasyfikowanych rywali, w szeregach których dwoił się i troił Saber Kazemi.

Pięć setów potrzebnych było do wyłonienia zwycięzcy także w meczu Holandia - Bułgaria na dole tabeli. W starciu zespołów, które w dwóch ostatnich dniach grało z Polską, nieznacznie lepsi okazali się Bułgarzy, którzy zaliczyli udaną pogoń od stanu 1:2.

Za małe zaskoczenie uznać można z kolei porażkę Japonii z Argentyną, bowiem to siatkarze z "Kraju Kwitnącej Wiśni" byli faworytami bukmacherów. Stać ich było jednak na wygraną w pierwszym secie, granym na przewagi (32:30).