Liga Narodów. Zobacz miejsce Polaków w tabeli po meczu z Brazylią

Reprezentacja Polski po raz drugi w tegorocznej Lidze Narodów zeszła z boiska jako pokonana. Tym razem lepsi okazali się Brazylijczycy, zwyciężając 3:0.
Dominika Pawlik
rozegranie Łomacza do Bieńka Materiały prasowe / FIVB / Na zdjęciu: rozegranie Łomacza do Bieńka

Do tej pory reprezentacje Polski oraz Brazylii znakomicie sobie radziły w rozgrywkach Ligi Narodów. W Rimini Biało-Czerwoni przegrali tylko ze Słowenią (1:3), pokonali za to Włochy, Serbię, Australię, USA, Bułgarię i Holandię, tracąc przy tych triumfach tylko dwa sety.

Natomiast Brazylijczycy przegrali tylko z Francją, ale w tym starciu nie ugrali nawet seta. Pokonali za to Argentynę, USA, Kanadę, Japonię, Serbię, Holandię oraz Bułgarię.

Kadra Vitala Heynena oraz zespół z Brazylii od kilku kolejek były na szczycie tabeli w Lidze Narodów. Jednak piątkowa potyczka pokazała, że to Canarinhos w tej chwili są lepsi od naszej kadry. Było dużo walki, mocnej gry i potężnych ciosów. Jednak słabsza okazała się reprezentacja Polski i tym samym przegrała 0:3.