Liga Narodów. To się ceni! Broniły nawet w sytuacjach beznadziejnych [WIDEO]

Turcja bez większych problemów uporała się z Belgią (3:0) i zrobiła kolejny krok w stronę Final Four Ligi Narodów. W niedzielnym starciu nie brakowało pięknych interwencji w obronie.

Małgorzata Boluk
Piękna obrona Belgijek w meczu z Turcją Twitter / Volleyball World / Piękna obrona Belgijek w meczu z Turcją
Dla Turczynek to już dziewiąte zwycięstwo w Lidze Narodów. Ekipa Giovanniego Guidettiego nie dała się zaskoczyć i pokonała Belgijki w trzech setach. Bardzo dobre zawody rozegrały Hande Baladin oraz Ebrar Karakurt. Pierwsza z wymienionych zdobyła siedemnaście punktów, a druga - o jedno "oczko" mniej.

Na twitterowym koncie Volleyball World udostępniono krótkie wideo ze spotkania. "Nie uwierzysz w niektóre obrony w tej wymianie! Wspaniałe to za mało!" - czytamy w komentarzu.

Turcja w następnej kolejce zmierzy się w Rimini z USA. Amerykanki kroczą w Lidze Narodów od zwycięstwa do zwycięstwa. Meczów wygrały już jedenaście, a wyższość rywalek musiały uznać jedynie w dwóch setach, co może robić wrażenie.

---> Pokerowa zmiana na pozycji rozgrywającej to za mało, dwukrotne mistrzynie olimpijskie odprawiły Polki
---> Polki dostały lekcję od Brazylijek. Maria Stenzel: Mogłyśmy je złapać w trzecim secie