Liga Narodów: długo wyczekiwane przełamanie. Rosja nie odpuszcza

Aż przez dziewięć kolejek Australia czekała na zwycięstwo w Lidze Narodów. Dostarczyciel punktów przełamał się i pokonał 3:2 Iran. Rosja nie zamierza rezygnować z walki o dostanie się do etapu finałowego i odniosła istotną wygraną.

Maksim Michajłow WP SportoweFakty / Olga Król / Na zdjęciu: Maksim Michajłow
Iran seriami zwycięża i przegrywa w Lidze Narodów. Persowie rozpoczęli rozgrywki od dwóch porażek, następnie zapukali do czołówki dzięki pięciu wygranym, ale ostatnio okazali się gorsi od trzech przeciwników. Porażka 2:3 z Australią jest sporą wpadką, ponieważ reprezentacja z Antypodów nie potrafiła zwyciężyć, a nawet zapunktować przez dziewięć kolejek. Długo czekała ona na swoje przełamanie i ambitnie o nie powalczyła.

Rosja wygrała 3:1 z Serbią w meczu uznanych nacji siatkarskich, a także sąsiadów w tabeli Ligi Narodów. W wyrównanym starciu Sborna przerwała serię trzech zwycięstw przeciwnika z Bałkanów. Rosjanie wygrali walkę na siatce i okazali się lepsi w statystyce bloków 15:7, a że na dodatek lepiej serwowali, to przewaga Serbii w ataku okazała się bez znaczenia. Do wygranej poprowadził drużynę Maksim Michajłow, który wywalczył 23 punkty.

Argentyna rozpędziła się i bezpośrednio po swoim meczu znalazła się w górnej połowie tabeli. To konsekwencja trzech zwycięstw z rzędu. We wtorek rozprawiła się 3:1 z Bułgarią. Rozdrażniona wysoką porażką w drugim secie, odpowiedziała przekonującymi zwycięstwami w trzecim oraz czwartym. Albicelestes mieli lepiej nastawione celowniki w ataku, a liderem ich ofensywy był Bruno Lima.

Japonia rozpoczęła energicznie mecz z Niemcami i generalnie miała kontrolę nad wydarzeniami na boisku. Od czasu do czasu Europejczycy podrywali się do walki, prezentowali swoje argumenty, ale zostali wypunktowani w trzech setach.