Liga Narodów. "Nie płacz za mną, Argentyno". Zobacz komentarze po wygranej Polaków

Reprezentanci Polski wywalczyli kolejne pewne zwycięstwo w Lidze Narodów. Tym razem zespół Vitala Heynena odprawił z kwitkiem Argentynę (3:0). Więcej niż o samym meczu mówiło się jednak o sytuacjach pozaboiskowych.

Mateusz Kozanecki
reprezentacja Polski w meczu Ligi Narodów przeciwko Argentynie Materiały prasowe / FIVB / Na zdjęciu: reprezentacja Polski w meczu Ligi Narodów przeciwko Argentynie
Argentyńczycy kąsali, ale stać ich było tylko na pojedyncze zrywy. Spotkanie trwało około półtorej godziny - po tym czasie Biało-Czerwoni mogli doliczyć do swojego dorobku kolejne, cenne zwycięstwo.

"Don't cry for me Argentina, ale we wtorek szykuje się ciekawsze granie" - skomentowała na Twitterze Dominika Pawlik, cytując tytuł piosenki z musicalu Evita.

Kolejnym rywalem Polaków będą natomiast Irańczycy. Mecze z tą reprezentacją zawsze dostarczały wielu emocji, zarówno na boisku, jak i poza nim.

"Bardzo ładnie w tym meczu wyglądała dystrybucja piłek - ani skrzydłowi, ani środkowi nie mogli narzekać że dostawali ich za dużo czy za mało. Podoba mi się to bardzo" - ocenił występ Polaków Krzysztof Sędzicki.

"Wygrywamy my, wygrywa Słowenia. Rewanż w półfinale Ligi Narodów coraz bardziej realny. Już się nie mogę doczekać" - napisał Arkadiusz Dudziak. Przypomnijmy, że w fazie zasadniczej Słoweńcy pokonali Polaków 3:1.

"Brak kibiców w Rimini ma swoje plusy. Wspaniała przerwa techniczna w reprezentacji Polski. Powiedzcie, że ktoś to nagrał" - skomentował Grzegorz Wojnarowski. Podczas drugiej przerwy technicznej w trzecim secie wszyscy mogli usłyszeć treść rozmowy Biało-Czerwonych. Nie wszystkie słowa nadają się do cytowania.

"I znów zwycięstwo!" - przekazała dobre wieści PGE Skra Bełchatów. "Wynik? A jakże - 3:0" - czytamy dalej.

Sporo mówiło się nie tylko o meczu, ale także o DJ-u, który odpowiadał za oprawę muzyczną. Ten po raz kolejny nie zawiódł. "Ciekawe kto mu dobiera playlistę" - pytała Iwona Gąsior.

Usłyszeć można było także inne polskie melodie. "Sto lat" odśpiewano Pawłowi Zatorskiego, który w poniedziałek skończył 31 lat.

"Zadanie wykonane - wygrywamy 3:0 z Argentyną" - przekazał oficjalny profil PZPS.

Podopiecznym Vitala Heynena pozostały jeszcze do rozegrania dwa mecze w rundzie zasadniczej. We wtorek Biało-Czerwoni zmierzą się z reprezentacją Iranu. Początek tego spotkania zaplanowano na godz. 15:00.