Liga Narodów: W Tokio sobie odbijemy, czyli komentarze po porażce Polaków w finale

Złoto nie dla reprezentacji Polski. To Brazylia wygrała Ligę Narodów siatkarzy w 2021 roku. W finale w Rimini Canarinhos pokonali Biało-Czerwonych w czterech setach.

Krzysztof Sędzicki
atakuje Wallace Materiały prasowe / FIVB / Na zdjęciu: atakuje Wallace
Polacy zaczęli to spotkanie bardzo dobrze i wygrali pierwszego seta do 22. W kolejnym po długiej walce lepsi byli Brazylijczycy, którzy wygrali 25:23. W trzeciej i czwartej odsłonie ekipa z Ameryki Południowej była już wyraźnie lepsza i wygrała 25:16 i 25:14.

Warto podkreślić, że reprezentacja Polski nigdy jeszcze w historii Liga Narodów czy wcześniej Ligi Światowej srebrnego medalu nie zdobyła. Dotąd na naszym koncie było złoto z 2012 roku i dwa brązowe medale (2011 i 2019 rok).

Właśnie na to uwagę zwraca Kamil Składowski, dyrektor ds. komunikacji Polskiej Ligi Siatkówki.

Radość siatkarzy reprezentacji Brazylii była tak wielka, jakby chcieli odbić sobie przegrane finały z Polską na mistrzostwach świata w 2014 i 2018 roku - żartuje Łukasz Jachimiak, dziennikarz Sport.pl.

O tym, na jak wysoki poziom w meczu z Polską wspięli się Brazylijczycy, niech świadczy wpis trenera Cerradu Enei Czarnych Radom Jakub Bednaruk.

Nie da się ukryć, że nie był to mecz Wilfredo Leona. Pół żartem jego występ skomentował Grzegorz Wojnarowski z WP SportoweFakty.

Zmartwiony po finale Ligi Narodów był Ryszard Bosek. Mistrz olimpijski napisał: "zostaliśmy poturbowani!".

W sporcie zawsze po porażce mówi się o wyciąganiu wniosków. W perspektywie igrzysk w Tokio to budująca perspektywa.

Najwięcej komentarzy było jednak w stylu: "Odbijemy sobie to w Tokio!". Tego właśnie sobie i naszym siatkarzom życzymy!

Sprawdź także: Niecodzienna sytuacja w finale Ligi Narodów! Kurek musiał grać w innej koszulce

Czy Polska i Brazylia spotkają się ponownie w finale olimpijskim?