KokpitKibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Zimowe

Katowice – siatkarskie miasto finałów

18 i 19 września katowicki Spodek będzie gościł najlepsze drużyny Starego Kontynentu walczące o medalowe pozycje CEV Mistrzostw Europy w Siatkówce Mężczyzn 2021.

AB
Katowice – siatkarskie miasto finałów Materiały prasowe / Katowice – siatkarskie miasto finałów

Dla stolicy Górnego Śląska będzie to kolejny – czwarty już wielki finał kolejnego wielkiego międzynarodowego wydarzenia siatkarskiego i kolejny dowód na to, że Katowice siatkówką stoją!

Tegoroczne CEV Mistrzostwa Europy Mężczyzn rozegrane zostaną w czterech krajach i w sześciu miastach. Czesi wskazali Ostrawę, Estonia Tallin, a Finlandia Tampere. Tylko w Polsce siatkarska Europa zagości w trzech miejscach: Krakowie (faza grupowa), Gdańsku (1/8 i ¼ finału) oraz Katowicach (półfinały i mecze o medale). Dla stolicy Górnego Śląska, dla katowickiego „Spodka”, taka ranga wydarzenia to niemal standard.

Katowice – siatkarskie miasto finałów Katowice – siatkarskie miasto finałów

O wielkiej roli Katowic w historii polskiej i międzynarodowej siatkówki nikogo nie trzeba przekonywać, a obchodzący jubileusz 50-lecia kultowy już „Spodek” na stałe wpisał się w świadomość siatkarskich kibiców. Choć z roku na rok pojawiają się nowe miasta promujące naszą dyscyplinę, to właśnie stolica Śląska ma coś, co czyni ją niezastąpioną.

Katowice – siatkarskie miasto finałów Katowice – siatkarskie miasto finałów

„Spodek” przez zagranicznych gości nazywany jest „UFO hall”. Obiekt od początku swojego istnienia był silnie eksploatowany, w czym niewątpliwie królowała siatkówka. Towarzyskie mecze z USA i Brazylią, to tylko wstęp do wspaniałej historii, jaką Katowice i Polski Związek Piłki Siatkowej piszą wspólnie już kilkadziesiąt lat.

Katowice – siatkarskie miasto finałów Katowice – siatkarskie miasto finałów


Niemal rokrocznie do tej właśnie hali wracają rozgrywki Ligi Światowej, a dziś Ligi Narodów siatkarzy. To tu rozgrywane były finały Ligi Światowej 2001 i 2007, pamiętne – złote dla Polski, FIVB Mistrzostwa Świata 2014, czy faza grupowa LOTTO EUROVOLLEY 2017. Mimo że w całej Polsce budowane są nowocześniejsze i większe hale, to „Spodek” ma to coś, co sprawia, że chce się do niego wracać i co przypisało mu określenie „Mekki” naszej dyscypliny. To nie dziwi, bo każdy z finałów rozgrywanych w Spodku ma magiczną moc, zawsze przechodzi do historii światowej siatkówki. A do historii Polskiej Siatkówki przeszedł wspomniany już finał mistrzostw globu sprzed siedmiu lat.

Katowice – siatkarskie miasto finałów Katowice – siatkarskie miasto finałów


Najwięcej kibiców zawsze przyciąga obecność reprezentacji Polski, dlatego bardzo liczymy, że 18 i 19 września w czwórce zespołów walczących w stolicy Górnego Śląska o prymat w Europie znajdą się Biało-Czerwoni. I że znów, tak jak w roku 2014 w „Spodku” będzie komplet widzów, a przed areną kilkadziesiąt tysięcy naszych fantastycznych kibiców, który będą mogli fetować niezwykle udany, medalowy (w tym olimpijski) rok 2021.

Polub Siatkówkę na Facebooku
Zgłoś błąd
Materiał Partnera
Komentarze (0)
  Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
  ×
  Sport na ×