PreZero Grand Prix. Porażka obrończyń tytułu, plażowiczki "zrobiły" różnicę

Rozpoczęły się zmagania PreZero Grand Prix PLS. Panie rywalizują w Gdańsku, a tytułu bronią siatkarki Polskich Przetworów Pałacu Bydgoszcz. Po pierwszym dniu zmagań dwie wygrane mają na koncie drużyny Jokera Świecie oraz BKS-u BOSTIK Bielsko-Biała.

Piotr Woźniak
siatkarki Jokera Świecie Materiały prasowe / tauronliga.pl / Na zdjęciu: siatkarki Jokera Świecie
Do niedzieli potrwają zmagania "czwórek" na plaży w Gdańsku reprezentacji zespołów Tauron Ligi. Przypomnijmy, że w PreZero Grand Prix PLS obowiązują zasady znane z siatkówki halowej. To druga edycja turnieju, a tytułu mistrzowskiego bronią bydgoszczanki. Rywalizacja mężczyzn odbędzie się w Krakowie w dniach 5-8 sierpnia.

Zawody w trójmieście rozgrywane są systemem brazylijskim, jedna porażka na wczesnym etapie imprezy nie skreśla więc szans na końcowy triumf. Pierwszy dzień nie był szczęśliwy dla beniaminka ekstraklasy, drużyny UNI Opole. Nie pomogło 47 ataków Anny Bączyńskiej, która była też częstym celem zagrywek rywalek ze Świecia.

Dużo emocji przyniósł pojedynek I-ligowego LOS Nowy Dwór Mazowiecki z Energą MKS Kalisz, zakończony dopiero po tie-breaku. Zawodniczki spod Warszawy dostały solidną lekcję siatkówki w inauguracyjnej odsłonie meczu. Później swoje doświadczenie z gry w plażówkę wykorzystały Barbara Zakościelna czy Agnieszka Wołoszyn. Ostatecznie jednak po walce na przewagi w trzecim secie lepsze były kaliszanki.

W meczu, który mógł być okazją do swoistego rewanżu za porażkę w rywalizacji o brązowy medal z minionego sezonu dla zespołu z Radomia, górą były łodzianki. Tutaj prym wiodła akademicka mistrzyni Europy z 2017 roku, Agata Wawrzyńczyk. Nie udał się mecz otwarcia obrończyniom tytułu, siatkarki Polskich Przetworów Pałacu Bydgoszcz uległy świeciankom w dwóch setach. To właśnie "jokerki" zmierzą się z bielszczankami w ćwierćfinale.

Wyniki sobotnich spotkań:

Joker Świecie - UNI Opole 2:1 (23:25, 25:21, 15:12)
BKS BOSTIK Bielsko-Biała - SAN-Pajda Jarosław 2:0 (25:19, 25:18)
LOS Nowy Dwór Mazowiecki - Energa MKS Kalisz 1:2 (11:25, 25:19, 16:18)
ŁKS Commercecon Łódź - E.Leclerc Moya Radomka Radom 2:1 (25:16, 21:25, 15:8)
Polskie Przetwory Pałac Bydgoszcz - Joker Świecie 0:2 (29:31, 15:25)
BKS BOSTIK Bielsko-Biała - DPD IŁCapital Legionovia Legionowo 2:0 (25:23, 25:23)

Czy siatkarki Polskich Przetworów Pałac Bydgoszcz wygrają Grand Prix PLS?