To udany rok dla Włochów. Osiągnęli kolejny sukces na arenie międzynarodowej

Siatkarska reprezentacja Włoch dostarczyła kibicom wielu emocji i radości. Odmłodzony zespół pod wodzą Ferdinando De Gorgiego zdobył mistrzostwo Europy. To kolejny wielki sukces włoskich sportowców.

Łukasz Witczyk
reprezentacja Włoch Materiały prasowe / Materiały prasowe/cev.eu / Na zdjęciu: reprezentacja Włoch
W finałowym pojedynku reprezentacja Włoch pokonała Słowenię 3:2. Zespół z Półwyspu Apenińskiego sprawił niespodziankę, bowiem na ME 2021 przyjechał bez największych gwiazd i nie był stawiany w gronie faworytów do złotego medalu. Włosi grali jednak niesamowitą siatkówkę i osiągnęli duży sukces.

To kolejne chwile chwały dla włoskiego sportu. Wcześniej po tytuł mistrzów Europy sięgnęła piłkarska reprezentacja tego kraju, która w finale po konkursie rzutów karnych pokonała Anglików. To był początek udanego lata.

Dla Włochów udane były także igrzyska olimpijskie Tokio 2020. Sportowcy z tego kraju zdobyli aż 40 medali: 10 złotych, 10 srebrnych i 20 brązowych, co dało 10. miejsce w klasyfikacji medalowej. Zachwycili zwłaszcza lekkoatleci, w tym sprinterzy na dystansie 100 metrów. Po złoto sięgnął Lamont Jacobs i sztafeta.

Męska reprezentacja siatkarzy poszła w ślady kobiecej kadry, która kilka tygodni wcześniej sięgnęła po złoty medal ME 2021. Włoszki w finałowym starciu rozprawiły się z Serbkami 3:1. Gorzej Włochom poszło na igrzyskach, gdzie zarówno w turnieju kobiet, jak i mężczyzn zakończyli zmagania na ćwierćfinale.

Włosi odnieśli również sukces w tegorocznym konkursie Eurowizji. Zespół Maneskin z piosenką "Zitti e buoni" wygrał głosowanie, zdobywając 524 punkty. Drugą lokatę zajęła Francja, którą reprezentowała Barbara Pravi - 499 punktów.