Ruszyły rozgrywki ligowe zagranicą. Pierwszy triumf Adama Kowalskiego

Ruszyły rozgrywki nie tylko w Polsce, ale i w zagranicznych ligach, w których występują Polacy. Po minionym weekendzie niektórzy mają powody do radości.

Anna Bagińska
siatkarze Berlin Recycling Volleys Getty Images / Moritz Eden/City-Press GmbH / Na zdjęciu: siatkarze Berlin Recycling Volleys
Na pewno z wyników swojej drużyny może być zadowolony Adam Kowalski. Jego drużyna, Berlin Recycling Volleys, zdobyła w sobotę Superpuchar Niemiec. Berlińczycy pokonali bez straty seta ekipę United Volleys Frankfurt. Polak miał swój udział w tym sukcesie. Wszedł w drugim secie na zmiany. A już w następny weekend ruszają w Niemczech rozgrywki ligowe.

Dobrze w pucharach radzi sobie też Michał Filip. Jego Yeni Kiziltepe Spor rozegrało turniej kwalifikacyjny do ćwierćfinału Pucharu Turcji. Wprawdzie zespół polskiego atakującego wygrał jeden mecz i przegrał dwa, ale ten drugi w tie-breaku. To oznacza, że drużyna zajmuje 2. miejsce w grupie B. To daje awans do dalszej fazy rozgrywek. Polak nie zachwycał w meczu z Arkasem, ale w dwóch pozostałych zdobył 23 i 28 punktów.

Na dobre zdążyły już się rozpocząć rozgrywki ligi austriackiej, gdzie zostały rozegrane pierwsze dwie kolejki. Dobrze radzi sobie VCA Amstetten NO z trzema Polakami w składzie. W "polskich" derbach okazał się lepszy od UVC Ried/Innkreis, a w kolejny weekend bez straty seta odprawił zespół TSV Raiffeisen Hartberg. Czołową rolę w ataku pełni Patryk Napiórkowski, który w wygranym meczu z UVC zdobył aż 29 punktów.

Z kolei w UVC Ried/Innkreis najlepiej punktującym zawodnikiem jest Tomasz Rutecki. Swoje w defensywie robi Michał Szydłowski, który jednak meczu 2. kolejki przeciwko ekipie z Klagenfurtu nie mógł zaliczyć do udanych. Jednak zespół wygrał 3:0 i zajmuje trzecie miejsce w tabeli.

W lidze szwajcarskiej po pierwszej kolejce może być zadowolony Damian Hudzik. Lausanne UC po zaciętym boju wygrało z Volley Schonenwerd i Polak miał w tym swój udział. Dodajmy, że ruszyła też liga w Czechach. Tutaj także nasz przedstawiciel miał powody do dobrego humoru. CEZ Karlovarsko wgrało z Duklą Liberec 3:1, a Łukasz Wiese dołożył 14 punktów do dorobku drużyny. Atakował ze skutecznością 52 proc. Był też najbardziej obciążony w przyjęciu z całej ekipy.