Srebrne lepsze niż brązowe. Developres nieposkromiony w Tauron Lidze

Konfrontacja w hali Podpromie trwała ponad 2,5 godziny. W szlagierze Tauron Ligi nie odpuszczał ani Developres Bella Dolina, ani ŁKS Commercecon Łódź. Na zakończenie ze zwycięstwa 3:2 cieszyły się rzeszowianki.

siatkarki Developresu SkyRes Rzeszów WP SportoweFakty / Kacper Kolenda / Na zdjęciu: siatkarki Developresu SkyRes Rzeszów
W poprzednim sezonie Developres został wicemistrzem Polski. W finale Tauron Ligi postawił opór Chemikowi, ale w kluczowych momentach zabrakło mu sposobu na zdetronizowanie policzanek. Jeszcze dłuższa była rywalizacja łodzianek o brązowe medale, w której po dwóch porażkach, odniosły trzy kolejne zwycięstwa z Radomką. W ten sposób ŁKS stanął na trzecim stopniu podium.

Po zmianach w składzie lepiej wystartował Developres, który do piątkowego "meczu medalistek" przystąpił z pięcioma punktami. ŁKS miał zero po nieudanej inauguracji. Na przyjezdne czekała między innymi Ana Kalandadze, która w poprzednim sezonie miała problem z przebiciem się do ich podstawowego składu, a nowe rozgrywki rozpoczęła w szóstce Developresu.

ŁKS rozpoczął mecz od czterech dobrych akcji, a Stephane Antiga natychmiast zażądał przerwy. Żadna z drużyn nie dobiła do granicy 10 punktów w pierwszym secie, a szkoleniowiec już ponownie rozmawiał ze swoimi zawodniczkami. Czas pokazał, że taktyka trenera była dobra, a Developres poderwał się do pościgu. Po odrobieniu strat rzeszowianki wygrały partię 25:23.

Druga partia to podobna historia, tylko drużyny zamieniły się rolami. ŁKS wygrał 25:20, choć kilkanaście minut wcześniej było 10:15, a także 13:17. Developres zmarnował pokaźne prowadzenie w praktycznie jednym ustawieniu. Trudno było obu zespołom zarządzać punktowym kapitałem.

Dopiero trzeci set był pozbawiony zwrotu akcji. Developres wygrał 25:19 i to on stanął przed szansą zdobycia kompletu punktów. Najlepiej wśród gospodyń prezentowała się Jelena Blagojević, którą w punktowaniu wspierały Bruna Honorio oraz Kara Bajema. ŁKS odpowiadał głównie atakami Veronici Jones-Perry, która przydała się w doprowadzeniu do tie-breaka. Łodzianki wygrały czwartą rundę 25:23 po zdobyciu czterech punktów z rzędu.

W trwającym ponad 2,5 godziny meczu lepsze okazały się ostatecznie gospodynie. Developres prowadził przez prawie cały decydujący set i wygrał go 15:11.

Developres Bella Dolina Rzeszów - ŁKS Commercecon Łódź 3:2 (25:23, 20:25, 25:19, 23:25, 15:11)

Developres: Wenerska, Stencel, Blagojević, Bajema, Jurczyk, Honorio, Szczygłowska (libero) oraz Rapacz, Kalandadze, Bińczycka

ŁKS: Sobiczewska, Grajber, Ratzke, Jones-Perry, Alagierska, Witkowska, Maj-Erwardt (libero) oraz Pacak, Jukoski, Piasecka

MVP: Jelena Blagojević (Developres)