Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Skoki

Zespół z Ukrainy coraz bliżej gry w PlusLidze! Podpisano list intencyjny

Przedstawiciele Polskiej Ligi Siatkówki oraz Polskiego Związku Piłki Siatkowej spotkali się z szefami Barkomu Każany Lwów - klubu, który od przyszłego sezonu chciałby występować w rozgrywkach PlusLigi. Podpisano w tej sprawie list intencyjny.

Krzysztof Sędzicki
Krzysztof Sędzicki
siatkarze Barkomu Każany Lwów WP SportoweFakty / Monika Pliś / Na zdjęciu: siatkarze Barkomu Każany Lwów
Spotkanie odbyło się we Lwowie, a udział wzięli w nim zarząd PLS oraz Rada Nadzorcza spółki, pod przewodnictwem prezesa PGE Skry Bełchatów Konrada Piechockiego, pełniącego również funkcję wiceprzewodniczącego Rady Nadzorczej PLS.

Stronę klubu reprezentowały władze Lwowa oraz Barkomu Każany Lwów z prezesem Olegiem Baranem na czele. W trakcie spotkania podpisany został list intencyjny, który ma przybliżyć mistrza Ukrainy do gry w PlusLidze od sezonu 2022/2023. Pierwsze rozmowy w tej sprawie miały miejsce wiosną 2020 roku.

Warto przypomnieć, że właśnie w przyszłych rozgrywkach najwyższa klasa rozgrywkowa w Polsce zostanie powiększona do 16 zespołów. Do PlusLigi awansuje mistrz Tauron 1. Ligi, a ostatnia ekipa PlusLigi (14. miejsce) rozegra baraż z wicemistrzem zaplecza ekstraklasy. Jego zwycięzca wywalczy awans bądź pozostanie w lidze. Stawkę ma uzupełnić właśnie Barkom Każany Lwów po spełnieniu szeregu kryteriów.

ZOBACZ WIDEO: Internauci przecierają oczy. Co zrobiła polska gwiazda?!

- To bardzo ciekawy projekt, na styku sportu, biznesu, kultury i historii. Pytaliśmy naszych udziałowców, co sądzą o tym pomyśle i czy są gotowi na taką nowość. Odpowiedź była bardzo jasna, choć oczywiście dopiero przyszłość pokaże, w jaki sposób to wszystko uda się przeprowadzić - powiedział Artur Popko, prezes Polskiej Ligi Siatkówki, cytowany na jej oficjalnej stronie.

- Chcemy wyjść do dużej grupy Ukraińców mieszkających w naszym kraju, a także do Polaków żyjących we Lwowie. Chcemy być liderem nie tylko w regonie, a ostatni triumf w Lidze Mistrzów Grupy Azoty ZAKSY Kędzierzyn-Koźle tylko pokazuje, jak dużą siłą dysponujemy w naszym kraju - dodał.

Poza kwestiami proceduralnymi, tematem spotkania we Lwowie były też szanse na rozwój siatkówki w tym mieście. Barkom Każany powstał w 2009 roku, a występuje w Superlidze od 2013 roku. W sezonach 2017/2018, 2018/2019 i 2020/2021 został mistrzem Ukrainy. Czterokrotnie sięgał też po puchar tego kraju.

Czytaj też: Ryszard Czarnecki całkowicie odcięty od władz siatkówki!

Czy Barkom Każany Lwów powinien dostać zgodę na grę w PlusLidze od sezonu 2022/2023?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub Siatkówkę na Facebooku
Zgłoś błąd
WP SportoweFakty
Komentarze (18)
 • Legionowiak 2.0 Zgłoś komentarz
  Może jeszcze zaprośmy kluby z Grodna i Wilna!
  • Katon el Gordo Zgłoś komentarz
   A jak w rozgrywkach sezonu 2022/23 Barkom Każany Lwów zajmie ostatnie miejsce w lidze, to dokąd spadną ??? Będą grać w Tauron 1 Lidze ? Może trzeba wprowadzić zapis, że drużyna z
   Czytaj całość
   Ukrainy NIE MOŻE SPAŚĆ bo to stoi w sprzeczności z "polską gościnnością" ?
   • Ave Silessia Zgłoś komentarz
    Oby za sprawą drużyny z Ukrainy z Ligi spadła Skra . Czy mamy dbać o rozwój siatkówki w Polsce czy za granicą ? Kto pokryje koszty dalekich podróży ? Może jeszcze niepolską Polonię
    Czytaj całość
    z London zaprosicie do Plus Ligi , ilu tam gra Polaków ???
    • emwuka Zgłoś komentarz
     @WLA-ZŁY: Ból rzëci po utracie Mariusza wyczuwam.
     • WLA-ZŁY Zgłoś komentarz
      A o co tyle szumu, w Plus Lidze już gra nie polska drużyna to Trefl z niemieckiego Gdańska
      • Tak myślę. Zgłoś komentarz
       Sprowadzili do Polski dwa miliony banderowców,to i nie dziwi mnie szczególnie wynik ankiety.Przeprowadzmy ankietę tylko wśród Polaków,to myślę,że więcej jak 10 % nie będzie za.
       • Tak myślę. Zgłoś komentarz
        Chcą wyjść do grupy banderowców w Polsce,no brawo Piechocki i Popko.Od dziś jesteście dla mnie pseudo Polakami.Nie zapomnijcie złożyć kwiatów pod pomnikiem bandery w imię przyjźni i
        Czytaj całość
        owocnej współpracy..Dla przypomnienia to Polaków ze Lwowa wypędzono i wyrżnięto,a na jedynej polskiej szkole we Lwowie jest tablica upamiętniająca zbrodniarza Polaków.DO szkoły Piechocki i Popko,jesteście dla mnie śmieciami,a nie Polakami!
        • Legionowiak 2.0 Zgłoś komentarz
         To będzie pierwszy od 1938 roku sezon, w którym o siatkarskie mistrzostwo Polski będzie walczyć drużyna że Lwowa! Ja bym do PlusLigi jeszcze zaprosił drużyny z Białorusi, Litwy, Łotwy
         Czytaj całość
         i Estonii! Wtedy zamiast PlusLigi, musiałaby powstać, np. Siatkarska Liga Rzeczypospolitej (to byłaby piękna i siatkarska kontynuacja tradycji Rzeczypospolitej Obojga Narodów)!
         • Tak myślę. Zgłoś komentarz
          Nie dla banderowców ze Lwowa!!!Wstydu nie masz Popko,odbiło ci!?Nie chcę w Rzeszowie widzieć żadnych banderowców!
          • emcanu Zgłoś komentarz
           Ja bym poszedł o krok dalej i zaprosił do naszej ligi mistrza Białorusi, Litwy, Czech, Słowacji i Niemiec. No na upartego jeszcze dokooptować z Rosji, bo w końcu jakoś tam graniczymy ;)
           Czytaj całość
           Ale poważnie mówiąc, bardziej jestem przeciw, niż za. A robiąc małą odskocznię, za rok może się tak zdarzyć, że w naszej żużlowej Ekstralidze będzie jeździł zespół z Niemiec, jeśli tak samo z marszu wezmą 1. ligę, co w tym roku 2.
           • wodnik64 Zgłoś komentarz
            Popko!!!!! I wszystko jasne!!!!!!
            • wodnik64 Zgłoś komentarz
             Coooo?????? Komuś je......ło na móżdżek, czy.....gruba, bezproblemowa kasa jest do wzięcia, za przyzwolenie na ten przekręt????????
             • KB Falubaz Zgłoś komentarz
              Żadnych ukropiteków w polskiej lidze!
              Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
              ×