Developres zaczął od demolki. Później zaczęły się schody

Rzeszowianki idą do przodu w nowym sezonie Tauron Ligi. W otwierającym 4. kolejkę meczu Developres Bella Dolina wygrał 3:1 z Polskimi Przetworami Pałacem Bydgoszcz.

siatkarki Developres Bella Dolina Rzeszów Materiały prasowe / Developres Bella Dolina Rzeszów / Na zdjęciu: siatkarki Developres Bella Dolina Rzeszów
Developres Bella Dolina Rzeszów wygrał po raz czwarty w sezonie. We wcześniejszych trzech meczach również był lepszy od przeciwnika, choć dwa razy udowadniał to dopiero w tie-breaku. W piątek nie przeżył aż takiego maratonu jak w spotkaniach z BKS-em BOSTIK Bielsko-Biała i ŁKS-em Commercecon Łódź.

To zresztą mała nowość. Historia najnowsza wypraw Developresu do Bydgoszczy była pełna tie-breaków. Rzeszowianki wygrały z Pałacem aż 11 meczów z rzędu, ale żeby podbić jego halę potrzebowały pięciu setów w 2019, w 2020 i w 2021 roku.

Pierwsza partia nie miała dramaturgii. Rzeszowianki otworzyły wynik i prowadziły do końca przy stanie 25:10. Po kilku minutach było 9:1 dla podopiecznych Stephane'a Antigi i ani przez moment nie zanosiło się na pościg Pałacu. Gospodynie po falstarcie musiały spisać ten etap meczu na stratę.

Pałac nie zamierzał pozwolił na dalsze chłostanie. Druga partia to już trochę inna historia. Zaczął denerwować się Stephane Antiga oraz jego podopieczne, ponieważ zrobiło się 15:12 dla gospodyń. Pałac prowadził nawet 20:17, ale zgubił cały kapitał w jednym ustawieniu. Na finiszu seta świetnie serwowała Anna Kalandadze i pomogła faworytkom wygrać 25:22. Została ona MVP meczu.

Tylko trzecia partia należała do Pałacu, który wygrał 25:20. Tym razem napędzana przez Patrycję Balmas drużyna nie pozwoliła sobie na roztrwonienie wcześnie wypracowanej zaliczki. Developres stracił kontrolę nad wydarzeniami i za karę musiał pozostać na boisku jeszcze pół godziny dłużej.

Developres zamknął mecz w czwartym secie i nie pozwolił Pałacowi na doprowadzenie do tie-breaka. Rzeszowianki dzięki zwycięstwu 25:16 i 3:1 w całym meczu znalazły się przynajmniej do soboty na pierwszym miejscu w tabeli.

Polskie Przetwory Pałac Bydgoszcz - Developres Bella Dolina Rzeszów 1:3 (10:25, 22:25, 25:20, 16:25)

Pałac: Bałdyga, Bokan, Hage, Balmas, Cassemiro, Majkowska, Saad (libero) oraz Kobus, Mazurek, Szperlak, Szczepańska-Pogoda

Developres: Stencel, Wenerska, Bajema, Jurczyk, Honorio, Blagojević, Szczygłowska (libero) oraz Witowska, Rapacz, Kalandadze

MVP: Anna Kalandadze (Developres)