Powetowały sobie wcześniejsze niepowodzenia. Imponująca gra łodzianek

Grot Budowlane Łódź nie miały zbyt wielkich kłopotów z zainkasowaniem kompletu punktów w starciu z zespołem IŁCapital Legionovii Legionowo i zrobiły to w imponującym stylu. Najlepszą zawodniczką meczu w Łódź Sport Arenie wybrano Monikę Fedusio.

Piotr Woźniak
Siatkarki Grot Budowlanych Łódź Materiały prasowe / Emilia Rybińska/TAURON Liga / Na zdjęciu: Siatkarki Grot Budowlanych Łódź
Trenerzy obu ekip postanowili nieco zrewidować swoje wyjściowe ustawienie, na pozycji atakującej w ekipie gospodyń oglądaliśmy Kubankę, Anę Cleger. Z kolei Alessandro Chiappini desygnował do walki z łodziankami Darię Szczyrbę. Legionowianki rozpoczęły to spotkanie dość niemrawo, dopiero po ataku Turczynki Yaprak Erkek zdobyły punkt kontaktowy (16:15). Ataku Weroniki Centki nie obroniła Lauren Barfield, a ostatnia piłka w tym secie powędrowała w ręce trenera Chiappiniego (25:23).

Grot Budowlane Łódź kontynuowały swój marsz po zwycięstwo i gdy w polu zagrywki znalazła się Martyna Łazowska, wypracowały sobie sześciopunktową przewagę (12:5). Dominacja siatkarek Jakuba Głuszaka była niezaprzeczalna. Choć pod batutą Diany Dąbrowskiej legionowianki prezentowały się nieco lepiej, to po dość jednostronnym secie cieszyły się miejscowe siatkarki (25:18).

Trzeci set stał pod znakiem przedłużonych wymian. Jedną z nich po odważnym ataku Szczyrby z prawego skrzydła na punkt zamieniły przyjezdne, wciąż mając nadzieję na powrót do tego spotkania (7:8). Kiedy asem serwisowym popisała się Julia Szczurowska, o czas poprosił trener Chiappini (21:18). Autowy atak Różański zamknął całe spotkanie i komplet punktów pozostał w Łodzi (25:20).

Grot Budowlani Łódź - IŁCapital Legionovia Legionowo 3:0 (25:23, 25:18, 25:20)

Grot: Lewandowska, Łazowska, Górecka, Centka, Fedusio, Cleger, Łysiak (libero) oraz Szczurowska, Damaske P.
IŁCapital: Szczyrba, Różański, Erkek, Gryka, Grabka, Barfield, Lemańczyk (libero) oraz Diana, Damaske M., Szynańska

MVP: Monika Fedusio (Grot Budowlani Łódź)

Zobacz również: Kolejne polskie starcie w Japonii. Michał Kubiak zrewanżował się ekipie Bartosza Kurka Malwina Smarzek-Godek podtrzymuje formę. Polka ponownie najlepsza na parkiecie ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: co za strzał najpiękniejszej golfistki na świecie!