KokpitKibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Zimowe

Pisano, że ścieli jej głowę. Prawda jest zupełnie inna

Ta informacja wstrząsnęła nie tylko siatkarskim, ale i całym sportowym światem. Talibowie mieli ściąć głowę jednej z gwiazd afgańskiego sportu. Okazuje się jednak, że prawda jest zupełnie inna.

Krzysztof Kaczmarczyk
Krzysztof Kaczmarczyk
Mahjabeen Hakimi Instagram / Na zdjęciu: Mahjabeen Hakimi
Amerykańskich żołnierzy już nie ma, a Afganistanem rządzą talibowie. Od tego momentu do mediów nieustannie wyciekają informacje o wstrząsających wydarzeniach.

Tym razem głośno jest o egzekucji, jakiej mieli talibowie dokonać na popularnej siatkarce Mahjabeen Hakimi. Portal amarujala.com poinformował, że ścięto jej głowę.

Przy śmierci 25-latki od początku było jednak sporo niejasności i znaków zapytania. Temat egzekucji dementuje indyjski portal altnews.com.

Co zatem stało się z Hakimi? Ta miała popełnić samobójstwo i to przed dwoma miesiącami! Rodzina potwierdziła bowiem, że jej martwe ciało zostało znalezione w mieszkaniu jej narzeczonego Majida Khana, z którym była zaręczona.

Teza o samobójstwie również jednak budzi wątpliwości. Siatkarka miała żyć w konflikcie ze swoimi przyszłymi teściami. Powodem miało być... stypendium z USA. Oficjalną wersją śmierci Hakimi miało być samobójstwo poprzez uduszenie.

Rodzina potwierdza tą informację, ale jednocześnie nie może wykluczyć, że nie przyczyniły się do inne osoby. Dlaczego? Udostępniono bowiem zdjęcie zmarłej z widoczną raną na szyi... To wszystko zaprzecza faktom, że za śmierć 25-latki odpowiedzialni są talibowie. Potwierdza również informację altnews.com, że nie doszło do ścięcia.

Faktem jest natomiast, że talibowie po przejęciu władzy zabronili kobietom uprawiania sportu uznając, że jest dla nich nieodpowiedni czy konieczny. Argument władz? Podczas uprawiania sportu kobiety "będą odkryte" i nie będą przestrzegały zasad ubioru, co jest sprzeczne z ich religią.

Zobacz także:
Talibowie nie pozostawiają złudzeń: kobiety będą miały zakaz uprawiania sportu

Polub Siatkówkę na Facebooku
Zgłoś błąd
WP SportoweFakty
Komentarze (4)
 • karolek z pis Zgłoś komentarz
  mozebyscie wreszcie napisali o malym, chorym na umysle wlascicielu polski i jego zboczeniach, a nie o innym panstwie religijnym daleko od nas ??? Przypadek polski bylby bardziej ciekawy, a
  Czytaj całość
  kogo to interesuje cos co nas nie dotyczy, a wlasne podworze zwsze jest ciekawe
  • Wino1901 Zgłoś komentarz
   Przepraszam ale co Wasz artykuł wnosi? Przeczytałem i wiem, że nic nie wiem. Pytanie o tezę z zabójstwem przez Talibów - czy Talibowie zabijają tylko przez ścięcie? Sugerujecie że w
   Czytaj całość
   związku ze śladem na szyi, możemy mieć pewność, że to na pewno nie Talibowie. Na pewno? Rozumiem, że egzekucje przez ścięcie to domena Talibów, ale czy to oznacza, że nie mogli dokonać zabójstwa przez uduszenie? Pomijając absurd i sens artykułu... Straszny świat ..
   • obiektywny Zgłoś komentarz
    Poruszający artykuł, czytałem z zapartym tchem! Prawie jak jakiś kryminał! "Talibowie MIELI ściąć głowę ale nie ścięli - zrezygnowali, MIAŁA popełnić samobójstwo ale są
    Czytaj całość
    wątpliwości, z powodu stypendium MIAŁA żyć w konflikcie z teściami! Jednak być może samobójstwo (przed dwoma miesiącami!) chociaż nie można wykluczyć, że nie przyczyniły się (do samobójstwa?) inne osoby! I zakończenie: FAKTEM jest natomiast, że talibowie po przejęciu władzy zabronili kobietom uprawiania sportu!" Szok!
    Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
    ×
    Sport na ×