Udana inauguracja ŁKS Commercecon Łódź przed własną publicznością. Zwycięstwo bezdyskusyjne

To było krótkie granie w Sport Arenie im. Józefa Żylińskiego. Siatkarki ŁKS Commercecon Łódź pokonały Polskie Przetwory Pałac Bydgoszcz w trzech partiach w 4. kolejce Tauron Ligi.

Krzysztof Sędzicki
siatkarki ŁKS Commercecon Łódź WP SportoweFakty / Monika Pliś / Na zdjęciu: siatkarki ŁKS Commercecon Łódź
Dla Łódzkich Wiewiór był to pierwszy występ przed własną publicznością w nowym sezonie Tauron Ligi. Do tej pory trzy mecze ekipa trenera Michala Maska rozegrała na wyjazdach. Najpierw przegrała z E.Leclerc Moya Radomką Radom 0:3, później z Developresem Bella Dolina Rzeszów 2:3, a tydzień temu pokonała w Policach Chemika w czterech setach.

- Mam nadzieję, że to jest piękny początek zwycięstw, że otworzyłyśmy worek z wygranymi meczami. Dla mnie jest to historyczna chwila, bo zarówno grając w Dąbrowie Górniczej, jak i w ŁKS nigdy nie wygrałam tutaj meczu. To były ciężkie boje, czasami kończące się wynikiem 3:2, ale nigdy nie było tego zwycięstwa - podkreślała po starciu z mistrzem Polski libero Krystyna Strasz.

Sobotnie spotkanie ełkaesianki od początku miały pod swoją kontrolą. W ataku prym wiodły na lewym skrzydle Veronica Jones-Perry, zaś na prawym - Weronika Sobiczewska. Pałacanki miały problem przede wszystkim ze skończeniem piłek po swojej stronie. Po pierwszej - przegranej przez bydgoszczanki partii do 20 - zarówno Patrycja Balmas, jak i Mariana Cassemiro nie miały na koncie żadnego udanego ataku.

W drugim secie ekipa trenera Piotra Mateli zdecydowanie poprawiła swoją grę, szczególnie w bloku, gdzie po kilku udanych zatrzymaniach Weroniki Sobiczewskiej udało im się nawet objąć prowadzenie 13:11. Jednak w kluczowych momentach znów zaczęły oddawać punkty po błędach, a ekipie Michala Maška dwa razy powtarzać nie trzeba było. Gospodynie odrobiły straty i zwyciężyły do 21.

Trzecia część gry rozpoczęła się od prowadzenia 6:0 biało-czerwono-białych i tak naprawdę już wtedy było wiadomo, że łodzianki zwycięstwa już nie wypuszczą. Trener Matela próbował jeszcze ratować wynik zmianami, ale tego popołudnia jego zespół nie był w stanie nawiązać walki. Przegrał 13:25 i cały mecz zakończył się w 90 minut.

Siatkarki ŁKS Commercecon czeka teraz odrabianie strat z pierwszej kolejki. Łodzianki w środę 27 października zagrają na wyjeździe z Energą MKS-em Kalisz. Polskie Przetwory Pałac w akcji zobaczymy dopiero w niedzielę 31 października, w wyjazdowym starciu z Grupą Azoty Chemikiem Police.

ŁKS Commercecon Łódź - Polskie Przetwory Pałac Bydgoszcz 3:0 (25:20, 25:21, 25:13)

ŁKS Commercecon: Roberta, Jones-Perry, Alagierska, Sobiczewska, Grajber, Pacak, Maj-Erwardt (libero) oraz Jukoski, Piasecka, Strasz (libero).

Polskie Przetwory Pałac: Bałdyga, Bokan, Hage, Balmas, Cassemiro, Majkowska, Saad (libero) oraz Kobus, Mazurek, Szperlak, Szczepańska-Pogoda.

MVP: Roberta Ratzke (ŁKS Commercecon)