Brazylijki zabawiły się z blokiem, bezkompromisowa osiemnastolatka! Szóstka 5. kolejki Tauron Ligi

Zdjęcie okładkowe artykułu: Materiały prasowe / tauronliga.pl / Na zdjęciu: Dominika Pierzchała
Materiały prasowe / tauronliga.pl / Na zdjęciu: Dominika Pierzchała
zdjęcie autora artykułu

Piąta kolejka stała pod znakiem dość jednostronnych spotkań. Indywidualne popisy były udziałem głównie brazylijskich rozgrywających, ale nas zaskoczył debiut 18-letniej środkowej w tym zestawieniu.

Rozgrywająca: Roberta Ratzke (ŁKS Commercecon Łódź) [1]*

Rozgrywająca Kanarkowych zupełnie zmyliła bydgoszczanki. Zaufała młodej atakującej, która dopiero niedawno rozpoczęła swoją przygodę z grą w ekstraklasie. Weronika Sobiczewska dzięki temu robiła na prawym skrzydle co chciała i również zasłużyła na wyróżnienie. Potrafiła również odrzucić rywalki od siatki zagrywką i uruchomić swoje środkowe... choć tutaj można było oczekiwać jeszcze więcej gry w pierwszym tempie.

* - w nawiasie liczba nominacji do szóstki kolejki w tym sezonie[nextpage]

Atakująca: Monika Gałkowska (Energa MKS Kalisz) [2]*

Atakująca kaliszanek wywiązała się z roli liderki i nie pozwoliła rozwinąć skrzydeł beniaminkowi Tauron Ligi. Opolskie wilczyce nie potrafiły ominąć jej rąk w bloku, co często dawało podopiecznym Jacka Pasińskiego okazję do kolejnych kontr. Monika Gałkowska zdobyła 16 punktów i Natalia Gajewska bez obaw posyłała do niej piłki w końcówkach pierwszego i trzeciego seta, a obie te partie gospodynie wygrały różnicą zaledwie dwóch "oczek".

* - w nawiasie liczba nominacji do szóstki kolejki w tym sezonie

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: Włoska piękność podbija internet

[nextpage][b]

Źródło: tauronliga.pl
Źródło: tauronliga.pl

Środkowa: Dominika Pierzchała (BKS BOSTIK Bielsko-Biała) [1]*[/b]

Jak to się wydarzyło? Nazwisko 18-letniej absolwentki SMS-u Szczyrk z pewnością świecianki zapamiętają na długo. Dominika Pierzchała zamurowała im drogę do parkietu, w ataku również poczynała sobie niezwykle swobodnie. Sześć punktowych bloków i tyle samo zdobytych w ofensywie doskonale obrazuje, jak wielki potencjał drzemie w tej zawodniczce. Zdaje się, że w Bielsku-Białej rośnie nam prawdziwy diamencik!

* - w nawiasie liczba nominacji do szóstki kolejki w tym sezonie[nextpage][b]

Środkowa: Magdalena Jurczyk (Developres Bella Dolina Rzeszów) [1]*[/b]

Po kapitalnym występie w meczu o SuperPuchar Polski Magdalena Jurczyk nie zwalnia tempa. Środkowa z Podkarpacia niezwykle rzadko myli się w ofensywie, jest dynamiczna i szuka różnorodnych form kończenia akcji. Czy w przypadku tej zawodniczki tak efektowne występy staną się pewną normą? Tego nie wiemy, ale stawiamy plusik przy nazwisku Jurczyk.

* - w nawiasie liczba nominacji do szóstki kolejki w tym sezonie[nextpage]

Przyjmująca: Alexandra Lazić (E.Leclerc Moya Radomka Radom) [1]*

Szwedka była pierwszą "strzelbą" radomianek w meczu z Grot Budowlanymi Łódź. Zamknęła tym samym usta tym, którzy zastanawiali się czy będzie rozpoczynać spotkania w wyjściowym składzie, bo zdaje się, że teraz to właśnie od niej trener Riccardo Marchesi rozpoczyna formowanie linii przyjęcia. Jedno jest pewne - Lazić każdą niedokładność w przyjęciu potrafi naprawić atakując z sytuacyjnych piłek.

* - w nawiasie liczba nominacji do szóstki kolejki w tym sezonie[nextpage]

Przyjmująca: Martyna Łukasik (Grupa Azoty Chemik Police) [1]*

Tu nawet nie chodzi o fantastyczne liczby, jakie w ataku "wykręciła" przyjmująca naszej reprezentacji (53 procent skuteczności). W Legionowie wielokrotnie miała okazję uderzać z drugiej linii i robiła to KAPITALNIE. Z każdym takim atakiem biła od niej pewność siebie, a policzanki zyskiwały zastrzyk energii. Tak dynamicznej i świetnie dysponowanej przyjmującej potrzebują mistrzynie Polski.

* - w nawiasie liczba nominacji do szóstki kolejki w tym sezonie[nextpage][b]

Libero: Oliwia Bałuk (Energa MKS Kalisz) [1]*[/b]

Oliwia Bałuk przed sezonem postanowiła zmienić pozycję i spróbować swoich sił właśnie jako libero. Mamy nadzieję, że nie żałuje tej decyzji! Po kilku poprawnych występach przyszedł w końcu czas na spotkanie, w którym zaprezentowała się jak "rasowa" libero. Opolanki ostrzeliwały ją zagrywką aż 19 razy, ale była to chybiona taktyka. Co więcej, w obronie jak zwykle Bałuk zaprezentowała kilka efektownych parad.

* - w nawiasie liczba nominacji do szóstki kolejki w tym sezonie[nextpage][b]

Ławka rezerwowych:[/b]

Naiane De Almeida Rios (Grupa Azoty Chemik Police) Emilia Mucha (Energa MKS Kalisz) Weronika Sobiczewska (ŁKS Commercecon Łódź) Jovana Brakocević (Grupa Azoty Chemik Police) Justyna Łukasik (Energa MKS Kalisz) Paulina Maj-Erwardt (ŁKS Commercecon Łódź)

Źródło artykułu: