Mistrz Polski wyładował swoją złość w PlusLidze

Porażka 0:3 z Grupą Azoty ZAKSĄ Kędzierzyn-Koźle była chłodnym prysznicem dla Jastrzębskiego Węgla. Kilka dni później drużyna już powróciła do zwyciężania i pokonała 3:0 Ślepsk Malow Suwałki.

siatkarze Jastrzębskiego Węgla Materiały prasowe / Jastrzębski Węgiel / Na zdjęciu: siatkarze Jastrzębskiego Węgla
Po porażce w Kędzierzynie-Koźlu siatkarze Jastrzębskiego Węgla dostali krótkie wolne na złapanie oddechu. Mistrz Polski również w sezonie zasadniczym poprzednich rozgrywek przegrywał z ZAKSĄ, po czym odegrał się w finale PlusLigi. Mógł zatem przekuć niepowodzenie w dobry prognostyk. Na razie do decydujących rozstrzygnięć daleko, a Jastrzębski Węgiel wybrał się w długą podróż do Suwałki, żeby zrehabilitować się w rywalizacji z przeciwnikiem z dolnej połowy tabeli.

Jastrzębianie nie spodziewali się prostego zadania w hali przeciwnika. Zanim wygrali 25:22 pierwszego seta, musieli odwracać wynik po początkowym szturmie Ślepska. Ich trener wykorzystał przerwy na żądanie i w ich czasie przywracał podopiecznych do równowagi. Ostatni punkt zdobył Tomasz Fornal, który wcześniej pomógł w złamaniu oporu suwalczan również asem serwisowym.

W drugim secie szalka przechylała się kilkakrotnie, a względna równowaga była do wyniku 15:15. Od tego momentu Jastrzębski Węgiel zdobył 10 punktów, a jego przeciwnik tylko pięć. Faworyt przyspieszył w odpowiednim momencie, a jego przewaga na boisku była coraz wyraźniejsza wraz z upływem czasu.

Trzecia runda nie miała już interesującego scenariusza. Jastrzębski Węgiel zamknął mecz przekonującym 25:19. Po ostatniej piłce statuetka dla MVP spotkania trafiła w dłonie Trevora Clevenota. Zdobywca 15 punktów atakował ze skutecznością 45 procent, pomógł w odniesieniu zwycięstwa 3:0 dwoma blokami oraz czterema wyblokami.

MKS Ślepsk Malow Suwałki - Jastrzębski Węgiel 0:3 (22:25, 20:25, 19:25)

Ślepsk: Tuaniga, Łukasik, Buchowski, Sapiński, Takvam, Bołądź, Czunkiewicz (libero) oraz Klinkenberg, Ziobrowski, Rudzewicz

JW: Toniutti, Fornal, Boyer, Wiśniewski, Gladyr, Clevenot, Popiwczak (libero) oraz Hadrava, Tervaportti

MVP: Trevor Clevenot (JW)