Sytuacja była nieciekawa. Kapitan ratowała Chemika w Lidze Mistrzyń

Grupa Azoty Chemik Police przegrał wysoko drugiego seta i prezentował się równie źle w trzecim. Niespodziewana strata punktów w meczu z ZOK Ub zaczynała wisieć w powietrzu. W wygranym ostatecznie 3:1 meczu podniosła go Jovana Brakocević-Canzian.

Agnieszka Kąkolewska (w środku) PAP / Darek Delmanowicz / Na zdjęciu: Agnieszka Kąkolewska (w środku)
Chemik poczuł już na początku meczu, że konfrontacja w Serbii będzie trudniejsza niż gładko wygrane 3:0 spotkanie z węgierskim Fatumem. Fakt, prowadził 6:4 w pierwszym secie, ale od tego momentu zdobył tylko punkt, a ZOK UB siedem punktów. W tym okresie Jacek Nawrocki wykorzystał dwie przerwy na żądanie i starał się obudzić podopieczne.

Podpowiedzi Nawrockiego okazały się trafne, a Chemik stopniowo uruchamiał atuty. Pościg rozpoczął się od zagrywek Martyny Czyrniańskiej, następnie Agnieszka Kąkolewska zaczęła punktować blokiem. Dlatego mistrz Polski pozbawił ZOK Ub czterech punktów przewagi. W końcówce wprowadzona na rozegranie Naiane Rios skorzystała z wysokiej skuteczności Martyny Łukasik. Reprezentantka Polski zaatakowała na 25:20.

W kadrze Chemika są dwie Serbki. Nieoczekiwanie w szóstce znalazła się tylko Bojana Milenković, a w kwadracie rezerwowych została Jovana Brakocević-Canzian. Dużym problemem mistrza Polski była fatalna postawa wszystkich środkowych. Iga Wasilewska i Marta Pol grały równie beznadziejnie, niewiele lepiej Agnieszka Kąkolewska. ZOK Ub prowadził przez całego drugiego seta i sprawił Chemikowi zimny prysznic zwycięstwem 25:18.

Wprowadzenie od początku trzeciego seta Jovany Brakocević-Canzian wyglądało na akt desperacji Jacka Nawrockiego, ale trzeba było działać. Trzecia partia była wyrównana. ZOK Ub potrafił zaserwować aż sześć asów w krótkim okresie, Chemik odpowiedział skutecznymi kontratakami. Mistrzynie Polski nadal męczyły siebie oraz widzów, ale z kapitan Brakocević-Canzian udało się nacisnąć na Serbki i wygrać 25:20.

Szkoleniowiec Chemika często w tym meczu apelował o spokój do zawodniczek. W czwartym secie wydawało się, że policzanki złapały odrobinę pewności siebie i opanowania. Wygrana 25:16 pozwoliła zamknąć mecz.

Chemik wygrał 3:1 i ma komplet sześciu punktów po dwóch meczach w grupie Ligi Mistrzyń. Przed nim spotkanie z Imoco Volley Conegliano i choć pierwszy występ w pucharze napawał optymizmem, to tym razem zrodziło się trochę obaw przed zaplanowanym na 23 grudnia pojedynkiem z obrońcą trofeum.

ZOK Ub - Grupa Azoty Chemik Police 1:3 (20:25, 25:18, 20:25, 16:25)

ZOK: Pavlović, Gligorić, Kecman, Lukić, Medić, Jaksić, S. Djurdjević (libero) oraz A. Djordjević, Vrcelj, Novosel, K. Djordjević (libero)

Chemik: Kowalewska, Łukasik, Milenković, Kąkolewska, Wasilewska, Czyrniańska, Stenzel (libero), Żurawska (libero) oraz Rios, Pol, Lipska, Brakocević-Canzian

Czy Chemik Police wygra również mecz z Imoco Volley Conegliano?