Ekipa Leona wraca na pozycję lidera. Zwycięstwo drużyny Polaka

Sir Safety Conad Perugia w środę odniosła kolejne zwycięstwo. W meczu zapowiadającym się na hit emocji nie było, bowiem ekipa Wilfredo Leona pokonała Gas Sales Bluenergy Piacenza bez straty seta i wróciła na czoło tabeli serie A.

Arkadiusz Dudziak
Wilfredo Leon Materiały prasowe / SerieA / Na zdjęciu: Wilfredo Leon
W środę zostały rozegrane jedynie cztery mecze 11. kolejki Serie A. To wszystko dlatego, że Cucine Lube Civitanova oraz Itas Trentino biorą udział w Klubowych Mistrzostwach Świata i swoje spotkania rozegrały dużo wcześniej.

W starciu pomiędzy Sir Safety Conad Perugia, a Gas Sales Bluenergy Piacenza zapowiadało się na wielkie emocje, ale takich nie było. Ekipa Wilfredo Leona wygrała bowiem bez straty seta, w ostatnim rozgramiając rywali. Polski przyjmujący może nie zagrał w ofensywie wybitnie, ale dołożył trzy asy i dwa bloki i z 17 "oczkami" na koncie został najlepiej punktującym siatkarzem swojego zespołu. To zwycięstwo dało podopiecznym Nikoli Grbicia powrót na fotel lidera serie A.

W jedynym spotkaniu tej kolejki, w którym zostały rozegrane więcej niż trzy partie, Gioiella Prisma Taranto pokonała 3:1 Top Volley Cisterna. Do zwycięstwa poprowadził ich Giulio Sabbi, który zdobył 22 "oczka". Z kolei wśród pokonanych aż 24 punkty wywalczył Stephen Maar.

Problemów z pokonaniem środowego przeciwnika nie miała Leo Shoes PerkinElmer Modena, która bez straty seta ograła Allianz Milano. W odniesieniu zwycięstwa pomogła im dobra gra w wykonaniu Nimira Abdel-Aziza oraz Earvina Ngapetha, którzy wywalczyli odpowiednio 15 i 14 punktów.

Kolejne zwycięstwo odniosło Kioene Padova, które awansowało na 8. pozycję w tabeli serie A. Tym razem pokonali oni w trzech setach Verona Volley. Po raz kolejny najlepiej punktującym zawodnikiem wśród ekipy z Padwy został Mattia Bottolo, który na swoim koncie zapisał 16 "oczek".

Wyniki środowych meczów 11. kolejki serie A:

Gas Sales Bluenergy Piacenza - Sir Safety Conad Perugia 0:3 (21:25, 22:25, 14:25)

Leo Shoes PerkinElmer Modena - Allianz Milano 3:0 (25:17, 25:20, 25:15)

Kioene Padova - Verona Volley 3:0 (25:21, 25:16, 25:21)

Prisma Taranto - Top Volley Cisterna 3:1 (26:28, 25:22, 29:27, 27:25)