Zmiana trenera nie pomogła. Wicemistrz Polski kontynuuje swoją zwycięską serię

W meczu otwierającym 11. kolejkę PlusLigi Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle pokonała Indykpol AZS Olsztyn 3:0. Akademicy rozegrali pierwszy mecz po zmianie szkoleniowca.

Anna Bagińska
siatkarze Grupy Azoty ZAKSY Kędzierzyn-Koźle WP SportoweFakty / Monika Pliś / Na zdjęciu: siatkarze Grupy Azoty ZAKSY Kędzierzyn-Koźle
Dosłownie kilka godzin przed tym spotkaniem gruchnęła wieść, że klub z Olsztyna za porozumieniem stron rozwiązał kontrakt ze szkoleniowcem, Marco Bonittą. Tym bardziej było ciekawe, jak w tej konfrontacji spiszą się siatkarze z Warmii. Po mocnym uderzeniu gospodarzy na samym początku (5:1), goście szybko odrobili straty. Mateusz Poręba zablokował atak Kamila Semeniuka i na tablicy wyników był remis 5:5.

Oba zespoły dużo punktowały zagrywką w tej części spotkania. To właśnie po takim zagraniu Mateusza Poręby goście odskoczyli na trzy punkty 19:16. Jednak w końcówce ZAKSA pokazała, dlaczego jest od 11 spotkań niepokonana w PlusLidze. Dwa asy Norberta Hubera dały wyrównanie 21:21. Miejscowi nie mylili się w ataku i po zagraniu Kamila Semeniuka wygrali pierwszą odsłonę meczu.

Druga partia nie miała już tak emocjonującego początku. Kędzierzynianie szybko odskoczyli i po skończonej przez Aleksandra Śliwkę kontrze prowadzili 9:5. Przyjezdni odrobili nieco straty, ale zawsze podopieczni Gheorghe Cretu mieli przynajmniej dwa punkty zapasu. Seta na korzyść ZAKSY zakończył udaną kontrą Krzysztof Rejno.

Kolejny set miał przebieg podobny do poprzedniego. Już na początku gospodarze odskoczyli na 6:3. Olsztynianie odrobili część strat, po ataku Toreya Defalco było 8:7. Ale potem wynik się rozjechał. Zagranie Krzysztofa Rejno powiększyło prowadzenie ZAKSY do pięciu oczek 14:9. Po skutecznej kontrze Aleksandra Śliwki było już 19:11. O czas poprosił jeszcze Marcin Mierzejewski, ale już tylko cud mógł odwrócić losy tego spotkania. Nic takiego się nie wydarzyło i miejscowi pewnie wygrali trzecią partię do 16.

Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle - Indykpol AZS Olsztyn 3:0 (25:23, 25:20, 25:16)

Grupa Azoty: Janusz, Kaczmarek, Rejno, Huber, Śliwka, Semeniuk, Shoji (libero) oraz Kluth

Indykpol: Firlej, Butryn, Pręba, Averill, DeFalco, Andringa, Gruszczyński (libero) oraz Król, Jakubiszak

MVP: Marcin Janusz (Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle)

-> Beniaminek z Lublina na fali, ich rozgrywający "gra kartami, które dał mu los"

Czy Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle pobije swój rekord liczby wygranych meczów w PlusLidze?