Zabrakło najważniejszego sukcesu. Taki był 2021 rok w polskiej siatkówce

W kończącym się roku nie brakowało sukcesów w polskiej siatkówce. Do pełni szczęścia zabrakło jednak medalu olimpijskiego - Biało-Czerwoni ponownie odpadli w ćwierćfinale. Przedstawiamy najważniejsze wydarzenia 2021 roku.

Mateusz Kozanecki

Mistrzostwo kraju Jastrzębskiego Węgla

Runda zasadnicza PlusLigi przebiegła pod dyktando ZAKSY, która wygrała 23 z 26 meczów. W finale kędzierzynianie zmierzyli się z Jastrzębskim Węglem. Dość niespodziewanie to jastrzębianie po 17 latach przerwy sięgnęli po mistrzostwo Polski. Oba spotkania wygrali po 3:1.

Czy porażka Polaków na igrzyskach była rozczarowaniem?

Polub Siatkówkę na Facebooku
Komentarze (3)
  • Kazimierz Wieński Zgłoś komentarz
    To był dla reprezentacji nieudany rok i to wszystko!!!!
    • Jan Helak Zgłoś komentarz
      Brakuje mi w tym zestawieniu brązowego medalu juniorów w Mistrzostwach Świata U-21. Z całym szacunkiem dla Asi Wołosz, ale dla polskiej siatkówki sukces juniorów jest ważniejszy niż
      Czytaj całość
      rekord Imoco Volley. Wolałbym ten brąz, nawet na 10 miejscu w rankingu.
      • Legionowiak 3.0 Zgłoś komentarz
        Dobre podsumowanie 2021 roku w polskiej siatkówce! Zdecydowanie nic nie przebije zwycięstwa ZAKSY Kędzierzyn-Koźle w Lidze Mistrzów jako pierwszy polski zespół od 1978 roku, gdy wtedy
        najważniejsze siatkarskie rozgrywki klubowe w Europie wygrał Płomień Milowice! Szkoda było naszych siatkarzy na Igrzyskach Olimpijskich! Ćwierćfinały to jakieś fatum dla nas! Co byłoby, gdyby nasi dowieźli prowadzenie do końca w czwartego seta meczu z Francją! Gorzko podsumuję rok 2021 w wykonaniu naszych siatkarek! Katastrofalna gra dziewczyn w Lidze Narodów i męczarnie na Euro 2021, gdzie ćwierćfinał z Turcją to już był sukces, jak na możliwości tej kadry! Dzięki Bogu, że trener Nawrocki odszedł i że nigdy więcej nie zniszczy Reprezentacji Polski siatkarek, która jeszcze w 2009 roku, gdy zdobywały nasze brąz Euro 2009, była wręcz naszą dumą narodową! Za to mnie zaimponowała i przykuła moją uwagę swoją grą i urodą nasza siatkarka, która jako jedyna zasługuje na szacunek i pochwałę oraz wielkie gratulacje za grę, pomimo ciemnoty, porażki i boleści naszej kadry siatkarek w 2021 roku! Ta siatkarka to nie kto inna jak... Zuzanna Górecka! Moja "siatkarska bogini" ratowała i dawała nadzieję kadrze siatkarek swoją grą, charakterem i determinacją! Ja oglądałem mecze siatkarek w tym roku tylko ze względu na Zuzannę! Moja ulubiona (wręcz ukochana) siatkarka zasługuje na to, by zostać doceniona za ten rok w należyty sposób, naprawdę!