Zwycięska passa zespołu Artura Szalpuka trwa. Polacy w finale Pucharu Belgii

Ostatni tydzień był dobry dla polskich siatkarzy grających w lidze ukraińskiej i belgijskiej. Gorzej wiodło się naszym przedstawicielom w innych krajach.

Anna Bagińska
Artur Szalpuk WP SportoweFakty / Anna Klepaczko / Na zdjęciu: Artur Szalpuk
Zespół Artura Szalpuka rządzi w lidze ukraińskiej. W rozegranych w poniedziałek i wtorek meczach pewnie pokonał rywali bez straty seta. W spotkaniach tych nie wystąpił jednak polski przyjmujący. Epicentr lideruje w tabeli z imponującym bilansem czternaście zwycięstw i zero porażek.

Tuż przed samymi Świętami Bożego Narodzenia zostały rozegrane mecze rewanżowe półfinału Pucharu Belgii. Zespół Kamila Droszyńskiego i Jakuba Rybickiego po raz drugi pokonał 3:1 zespół z Leuven i awansował do finału. W obu meczach cały czas na parkiecie spędził nasz rozgrywający, który w dodatku zdobył odpowiednio 6 i 4 punkty. Polski przyjmujący wchodził tylko w pojedynczych setach.

W ostatnim rozegranym przed świąteczną przerwą meczu w Niemczech ekipa Kamila Ratajczaka doznała kolejnej porażki. Tym razem Netzhoppers ulegli ekipie z Frankfurtu. Polski libero był dosyć mocno obciążony w przyjęciu, bo 20 razy miał kontakt z piłką. Popełnił przy tym 3 błędy oraz zanotował 55 proc. pozytywnego oraz 30 proc. perfekcyjnego przyjęcia.

Nie wiodło się w grudniu zespołowi Bartosza Krzyśka. Al-Nasr Rijad doznał trzech kolejnych porażek w rozegranych w tym miesiącu meczach. W sumie nieszczęśliwa passa zespołu polskiego atakującego wynosi pięć spotkań.

Liga ukraińska:
Epicentr-Podolany Hodorok - WK Dnipro 3:0 (25:15, 25:16, 25:23)
Jurydyczna Akademija Charków - Epicentr-Podolany Hodorok 0:3 (18:25, 19:25, 16:25)

Liga belgijska:
Lindemans Aalst - Volley Haasrode Leuven 3:1 (17:25, 25:15, 25:15, 25:20)
Volley Haasrode Leuven - Lindemans Aalst 1:3 (34:36, 26:24, 23:25, 21:25)

Liga niemiecka:
United Volleys Frankfurt - Energiequelle Netzhoppers KW-Bestensee 3:0 (25:19, 25:18, 25:17)