Tabela nie kłamała. Wicelider PlusLigi nie stracił rozpędu w Nysie

Zdjęcie okładkowe artykułu: WP SportoweFakty / Monika Pliś / Na zdjęciu: siatkarze Jastrzębskiego Węgla
WP SportoweFakty / Monika Pliś / Na zdjęciu: siatkarze Jastrzębskiego Węgla

Jastrzębski Węgiel zwycięża i od ponad miesiąca nawet nie oddał seta przeciwnikom. Do Nysy przyjechał w roli zdecydowanego faworyta i ze stoickim spokojem wygrał 3:0 ze Stalą.

W tym artykule dowiesz się o:

Jastrzębski Węgiel jako jedyny próbuje wytrzymać tempo Grupy Azoty ZAKSY Kędzierzyn-Koźle. Mistrz Polski traci do lidera dwa punkty po zwycięstwie w Nysie. Ostatnio nabrał dużego rozpędu. W dziewiątym spotkaniu z rzędu nie pozwolił sobie na stratę ani jednego seta.

Znacznie gorsza jest sytuacja Stali, której tym razem nie udało się sprawić podobnego zaskoczenia jak w poprzednim sezonie. W roli beniaminka straszyła przeciwników z czołówki i wygrała 3:1 z Jastrzębskim Węglem. Aktualnie jest głównym kandydatem do spadku z zaledwie jednym zwycięstwem na koncie.

W Stali zadebiutował Zouheir El Graoui i od razu trener Daniel Pliński wystawił Marokańczyka w szóstce. Gospodarze otworzyli mecz kilkoma akcjami rozbudzającymi nadzieję na dobry wynik. Jastrzębski Węgiel przetrzymał to natarcie i odwrócił stan 5:6 na 9:6. Mistrz Polski potrafił zarządzać prowadzeniem, a spanikowany rywal pomagał błędami. Faworyt wygrał seta 25:18, a jego najmocniejszym ogniwem był Tomasz Fornal.

Na początku drugiego seta Wassim Ben Tara zaserwował dwa asy z rzędu i dał Stali prowadzenie 4:1. Nadzieja gospodarzy ponownie okazała się płonna, ponieważ rozdrażnieni jastrzębianie znali sposób na utemperowanie najgorszego zespołu PlusLigi. Od remisu 7:7 wygrali sześć z siedmiu kolejnych akcji. Wicelider miał większą jakość w grze i pewność siebie. Tym razem wygrał 25:16.

W najciekawszym starciu indywidualnym mierzyli się Wassim Ben Tara z Janem Hadravą. Atakujący Stali nie pękał, a jego konkurent nadrabiał blokami niedociągnięcia w ofensywie. Przed trzecim setem gospodarze schowali się w szatni, ale nie skończyło się to wielkim odrodzeniem, a żółtą kartką za opóźnianie gry. Stal co prawda zaczęła groźnie serwować, ale to było za mało na przedłużenie meczu. Jastrzębski Węgiel zamknął mecz wygraną 25:22 w najbardziej interesującym secie.

Stal Nysa - Jastrzębski Węgiel 0:3 (18:25, 16:25, 22:25)

Stal: Komenda, Kwasowski, El Graoui, M'Baye, Stahl, Ben Tara, Ruciak (libero) oraz Szwaradzki, Szczurek, Bućko, Dębski

JW: Toniutti, Szymura, Fornal, Wiśniewski, Gladyr, Hadrava, Popiwczak (libero) oraz Tervaportti, Clevenot

MVP: Tomasz Fornal (JW)