Mecz nie zepsuł dnia Nikoli Grbiciowi

Nowy selekcjoner reprezentacji Polski poprowadził Sir Sicoma Monini Perugia do zwycięstwa 3:0 z Fenerbahce HDI Stambuł w Lidze Mistrzów. Najwięcej punktów dla lepszego zespołu zdobył Wilfredo Leon.

Fabio Ricci podczas ataku Materiały prasowe / CEV / Na zdjęciu: Fabio Ricci podczas ataku
Wydarzeniem wtorku w Lidze Mistrzów jest mecz Grupy Azoty ZAKSY Kędzierzyn Koźle z Cucine Lube Civitanova. Nieco wcześniej rozpoczęła się konfrontacja drużyn trenowanych przez byłych szkoleniowców zespołu z województwa opolskiego. Daniel Castellani chciał poprowadzić siatkarzy Fenerbahce do niespodziewanego zwycięstwa z Sir Sicoma Monini Perugia. Gości trenuje Nikola Grbić - oficjalnie przedstawiony jako nowy selekcjoner reprezentacji Polski.

Włoska drużyna nie przegrała seta w dwóch wcześniejszych meczach Ligi Mistrzów. Niespodziewanym końcem passy zapachniało w partii otwierającej starcie w Stambule. Fenerbahce prowadziło z krótką przerwą od wyniku 14:13 do 24:23. Nie wykorzystało jednak piłki setowej, a w zamian straciło trzy kolejne punkty i przegrało 24:26.

Wygraną przez gości walką na przewagi zakończyła się również druga partia. Tym razem ekipa z Perugii zdobyła punkt na 27:25. Dopiero w trzecim secie faworyt nieco nadszarpnął pewność siebie gospodarzy i wcześniej zdobył zaliczkę potrzebną do zwycięstwa 25:22.

W zespole Grbicia było 10 siatkarzy, na pozycji libero musiał zagrać Ołeh Płotnicki, pole manewru szkoleniowca było ograniczone. W podstawowym składzie nie zabrakło Wilfredo Leona i Kamila Rychlickiego. Leon był najlepiej punktującym zawodnikiem Perugii. Zdobył 22 "oczka", z których 18 atakiem przy 64 procentach skuteczności, trzy serwisem, a jeden blokiem.

Fenerbahce HDI Stambuł - Sir Sicoma Monini Perugia 0:3 (24:26, 25:27, 22:25)

Fenerbahce: Louati, Tumer, Toy, Unver, Sikar, Kaya, Mert (libero) oraz Erden, Hidalgo Oliva, Yatgin

Perugia: Anderson, Mengozzi, Rychlicki, Leon, Russo, Travica, Płotnicki (libero) oraz Dardzans, Ter Horst, Gianelli